Facebook Google+ Twitter

Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych Geografów

Spór o wody Wisły i Nogatu oraz Analiza zmian sieci hydrograficznych na terenie Poznania w ujęciu historycznym, to niektóre z tematów podjętych dziś na Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych Geografów.

Uczestnicy konferencji | fot. B. Stawowski

 

  Studentów geografii gościł Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.

– Tematem przewodnim konferencji jest zagospodarowanie dolin Uczestnicy konferencji | fot. B. Stawowskirzecznych.- mówi Krzysztof Kołodziejczak z SKNG UŁ „Geoholicy”. – Na konferencji obecni są przedstawiciele studenckich kół naukowych geografii z Kielc, Krakowa, Łodzi, Poznania i Sosnowca oraz Studenckiego Koła Naukowego Botaników UŁ – dodaje.

Jedna z prelegentek - Agata Koptyńska z Sosnowca | fot. B. StawowskiEntuzjaści geografii prezentowali sposoby zagospodarowania terenów rzecznych w kraju i za granicą, w ujęciu historycznym, gospodarczym i społecznym. Jedna z prelekcji dotyczyła budowy Tamy Trzech Przełomów na rzece Jangcy. Godna uwagi była też koncepcja zagospodarowania okolic Jaskini Raj w dolinie rzeki Bobrzyczki przygotowana przez studentów z Kielc.

Uczestnicy Konferencji zwiedzili także znajdujące się na wydziale Muzeum Muzeum Geologiczne na Wydziale Nauk o Geografii UŁ | fot. B. StawowskiGeologiczne, a po zakończeniu wykładów i prelekcji, ruszyli na podbój Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.