Facebook Google+ Twitter

Ogólnopolska Noc Profilaktyki w Sulęcinie

W ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” wpisanego do rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, 22 czerwca 2013 roku, akcję organizuje sulęcińska policja.

 / Fot. policjaCelem tej inicjatywy jest wzmocnienie profilaktyki twórczej oraz edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także promocja innowacyjnych działań profilaktycznych. Przesłaniem tego działania jest promowanie mody na życie bez uzależnień.

W związku z planowaną akcją zapraszamy mieszkańców na happening pod hasłem „To Ty wybierasz!”, który odbędzie się 22 czerwca o godz. 15.30 na Placu Czarnieckiego w Sulęcinie.

O godz. 16. 00 odczytana zostanie odezwa społeczności Pat. Zaraz potem wsłuchamy się w rytm Wolnych Serc. Przez 60 sekund będziemy słyszeć rytm serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak dużo. Wszystko po to, by zjednoczyć cały kraj, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia.

Zapraszamy do wysłuchania koncertu w wykonaniu harcerzy oraz skorzystania z punktów informacyjnych dot. profilaktyki uzależnień.

Przed godziną 17.00 nastąpi przemarsz do Sulęcińskiego Domu Kultury gdzie trwać będą rozmowy o profilaktyce. Będzie to otwarta rozmowa pokoleniowa na temat profilaktyki, jej słabych i mocnych stronach, planów i oczekiwań społecznych. W rozmowie udział weźmie młodzież, policjanci, przedstawiciele Sanepid-u, GKRPA, specjalista psychoterapii uzależnień. Podczas spotkania będzie można uzyskać informację i poradę dotyczącą problematyki uzależnień.

22 czerwca spotkajmy się przy fontannie w Sulęcinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.