Facebook Google+ Twitter

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Piraci na szczudłach, afrykańskie rytmy djembe, basen z piłeczkami, pokazy psów policyjnych i wozów strażackich – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały w Łodzi na maluchy, obchodzące I Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Łodzi.

Maluchy z wypiekami na twarzach korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji. / Fot. Piotr DrzewieckiNa rynku łódzkiej Manufaktury od wczesnych godzin rannych pojawiały się grupy dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Do dyspozycji maluchów było wiele atrakcji. Największym zainteresowanie cieszyły się pokazy psów policyjnych oraz sprzętu strażackiego, a także suchy basen z piłeczkami. Maluchy z uśmiechami na pomalowanych w różne wzorki i postaci twarzach, korzystały z wszystkich przygotowanych dla nich niespodzianek.
Przedszkolaki odwiedzili także jedyne w Polsce Muzeum Fabryki, Kinderplanetę i Pałac Poznańskiego. - Jest to pierwszy ogólnopolski, a trzeci wojewódzki Dzień Przedszkolaka. My, wychowawcy, ciągle poszukujemy nowych form dla wychowania przedszkolnego. I właśnie ten dzień jest doskonałym pomysłem wpisującym się w nowatorskie metody wychowania – mówi Anna Wojciechowska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 100 w Łodzi, współorganizatorka imprezy.

Każdy mógł wejśc na scenę i zaprezentować swoje zdolności wokalne. / Fot. Piotr DrzewieckiOgromne zainteresowanie obchodami Dnia Przedszkolaka od dwóch lat sprawiło, że organizatorzy postanowili w tym roku rozszerzyć zakres imprezy. – Zaprosiliśmy przedszkola z całej Polski do włączenia się w nasze spotkanie. Przyjechały dzieci m.in. z: Częstochowy, Sieradza, Piotrkowa Trybunalskiego, Koluszek i Brzezin. - Jest to swoista integracja środowiska przedszkolnego naszego kraju, a przede wszystkim województwa – dodaje Wojciechowska.

Przed południem w Pałacu Poznańskiego odbyła się prezentacja dorobku łódzkich przedszkoli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.