Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3095 miejsce

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości

Poniedziałek poprzedzający Święta Wielkanocne obchodzony jest jako Ogólnopolski Dzień Trzeźwości, który ma na celu zwrócenie uwagi na problem alkoholizmu i wynikające z tego zagrożenia.

Logo / Fot. A. Urbanek Stowarzyszenia abstynenckie na terenie całego kraju będą prowadziły kampanię polegającą na promowaniu działalności ruchu abstynenckiego.
W siedzibach stowarzyszeń przez cały dzień będą pełnione dyżury konsultacyjno-edukacyjne.
W większości stowarzyszeń odbywać się będą spotkania profilaktyczno-edukacyjne z młodzieżą, spotkania edukacyjno-informacyjne z rodzicami, spotkania z specjalistami terapii, zajęcia w promowaniu zdrowych form spędzania wolnego czasu jako działań rehabilitacyjnych i profilaktycznych, wyświetlane będą prezentacje multimedialne.
Ten dzień jest okazją, by otwarcie rozmawiać o problemach rodzin dysfunkcyjnych i informować o działaniach, które mają pomóc wyjść z nałogu i wytrwać w trzeźwości.

Na terenach miast organizowane są zazwyczaj akcje profilaktyczne, seminaria, konferencje profilaktyczne, akcje policji - trzeźwość na drogach.

Pamiętajmy:
Nadużywanie alkoholu, jest jednym z największych problemów naszego społeczeństwa, który ma zasadniczy wpływ na degradację człowieka, jego bierną postawę w otaczającej go rzeczywistości. Negatywnie wpływa także na rodzinę, a przede wszystkim dzieci i młodzież. Szkody zdrowotne, materialne, rozwojowe i emocjonalne są bardzo trudne do usunięcia i długotrwałe. Młodzież coraz częściej poprzez alkohol komplikuje sobie życie.
Plakat / Fot. A. Urbanek Problemy dotyczące spożywania napojów alkoholowych są często przyczyną rozwoju wielu poważnych chorób oraz innych problemów społecznych, takich jak dysfunkcja i rozpad rodziny, niedobory wychowawcze i rozwojowe dzieci, przemoc w rodzinie, czy inne zachowania karalne.
Osoby uzależnione od alkoholu i ich rodziny stanowią grupę zagrożoną wykluczeniem społecznym, dlatego konieczne jest podejmowanie oraz wspieranie działań na rzecz ich reintegracji społecznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No nie wiem,no nie wiem,czy ten apel dojdzie do episkopatu,oni tam mają swoje "czarne owce" i jak zwykle niektórzy się zapomną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.