Facebook Google+ Twitter

Ogólnopolski Festiwal Tańca - Łódź 2008

W sobotę 9 sierpnia w Łodzi odbył się I Ogólnopolski Festiwal Tańca. Uczestnicy walczyli o Złotą Łódkę Prezydenta Miasta Łodzi.

scena / Fot. Agata FrątczakNa placu w łódzkiej Manufakturze postawiono niewielką scenę na której walczyli uczestnicy z całej Polski, m.in. z Warszawy, Bielska-Białej, Łodzi. Styl i technika były dowolne, podstawową zasadą było to, że trzeba było przejść przez eliminacje i zatańczyć coś w czasie nie dłuższym niż 10 minut.

Kandydaci walczyli o Złotą Łódkę prezydenta miasta Łodzi. Do walki stanęli uczestnicy w różnych grupach Przygotowania grupy tanecznej / Fot. Agata Frątczakwiekowych. Mogliśmy oceniać solistów, duety oraz wieloosobowe grupy taneczne. Mogliśmy m.in. obejrzeć Rafała Szostoka - półfinalistę programu You Can Dance, doświadczone grupy, jak i prawdziwych Grupa taneczne " ESCAPE" z Wożnik / Fot. Agata Frątczakdebiutantów.

Muszę przyznać, że wyjątkowo oceny jury zdawały się być słuszne. Nie jestem specem od tańca, ale doszłam do wniosku, że grupom dziecięcym (mam na myśli 7-9-latki) zgranie i sam taniec wychodził o wiele lepiej, niż starszym. Mogliśmy podziwiać troszkę tańca towarzyskiego, hip-hop, akrobatyki. Choreografia była zróżnicowana, czasami zdawała się być parominutowym przedstawieniem teatralnym. Była opowieść o dwóch Ludzie odpowiedzialni za dźwięk - bez nich, nie byłoby tańca / Fot. Agata Frątczakdziadkach, którym przyśnił się piękny sen, opowieść rodem z matrix, troszkę tańca w "tramwaju", a nawet taniec nimf wodnych. Ku zdziwieniu widzów i jury (tak przypuszczam) było nawet odrobinę tańca hinduskiego. Taniec w rytmie hinduskim / Fot. Agata Frątczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.