Facebook Google+ Twitter

Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Pod patronatem Związku Pracodawców „Klastry Polskie” powstał nowy klaster, skupiający najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa z obszaru całej Polski.

Najkrócej mówiąc, klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw to zrzeszenie niezależnych instytucji i firm oraz różnego rodzaju organizacji badawczych działających na danym obszarze i w ściśle określonym sektorze, opierających swą działalność o wszelkiego rodzaju unowocześnienia, wymianę wiedzy i kontaktów, transfer technologii, tworzenie sieci powiązań i rozpowszechnianie informacji dotyczących poszczególnych członków klastra. Innymi słowy, głównym założeniem innowacyjnego klastra jest otwartość na nowości, ulepszenia i wynalazki wypracowywane z pomocą środowisk badawczych i naukowych. Rozwój oparty na współpracy przedsiębiorców, administracji państwowej i świata nauki to kluczowe założenia idei klastringu.

Bogdan Węgrzynek Public Relations / Fot. Archiwum Menu GroupOgólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw ma być podobnie jak Dolina Lotnicza w Rzeszowie zrzeszeniem ponadregionalnym, skupiającym przedsiębiorców z obszaru całego kraju w ramach którego duże, rozwinięte firmy wspierają te mniejsze, mniej doświadczone w kwestii zarządzania biznesowego.

Bogdan Węgrzynek Public Relations / Fot. Archiwum Menu GroupKlaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw będzie dbał o to, aby zrzeszone w jego ramach przedsiębiorstwa mogły liczyć na budowanie dobrych relacji pomiędzy klastrem i instytucjami z zewnątrz, jak również o pozyskiwanie partnerów technologicznych, kreowanie stabilnego wizerunku i marki osadzonej na stabilnych fundamentach, komercjalizacji prac naukowych i badawczych, a także uzyskiwanie wsparcia w działaniach promocyjnych, marketingowych i PRowych.

Bogdan Węgrzynek Public Relations / Fot. Archiwum Menu GroupGłównym założeniem Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw jest stworzenie korzystnego środowiska do promocji wszelkiego rodzaju innowacji rodzących się w ramach stowarzyszenia. Owocna współpraca powoduje, że przedsiębiorstwa zrzeszone w ramach klastra mają łatwiejszy dostęp do funduszy unijnych, mogą obniżać koszty promocji, doradztwa i szkoleń, a przede wszystkim wspólnie podejmować inicjatywy, które swoim zasięgiem przerastałyby możliwości pojedynczej firmy.

Dzięki planowanej na 3 czerwca br. konferencji w Sejmie RP idee i założenia klastringu w Polsce zostaną przybliżone polskiemu społeczeństwu.

-„Czerwcowa konferencja w Sejmie RP to czas, w którym będziemy rozmawiać z decydentami o trudnościach jakie napotykają Klastry Polskie. Będziemy rozmawiać o tym, jak lepiej zagospodarować pieniądze, tak aby tempo rozwoju zrzeszonych w klastrach firm było jeszcze większe. Tak żeby nasze produkty zyskały rangę marki rozpoznawalnej na arenie międzynarodowej”, zaznacza Bogdan Węgrzynek wiceprezes Związku Pracodawców Klastry Polskie.

Izabela Okarmus Menu Group Polska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.