Facebook Google+ Twitter

Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw w HOLANDII

Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw od 25 do 28 października 2013 roku najpierw we Frankfurcie w Niemczech, a następnie w Amsterdamie i Haarlem w Holandii omawiał strategie rozwoju klastra.

Klaster OKIP pracował we Frankfurcie oraz Amsterdamie i Haarlem / Fot. archiwum Menu GroupW wyprawie do Holandii uczestniczył zarząd, koordynatorzy i eksperci Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, a wśród nich: Prezes OKIP Bogdan Węgrzynek, Małgorzata Ligas, Jakub Karp, Artur Bednarczyk, Katarzyna Królak, Anna Figiel i Joanna Zalewska. Uczestnicy wyjazdu bardzo intensywnie pracowali nad przyszłością klastra. Podczas licznych spotkań szczegółowo omawiali plany działania jakie klaster podejmie w najbliższym czasie oraz dalekosiężne strategie i plany ich wdrożenia w celu budowy silnej innowacyjnej gospodarki.

Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw razem z Prezesem Bogdanem Węgrzynkiem opracowywał w Holandii strategię rozwoju OKIP / Fot. archiwum Menu GroupRozwija się przy okazji współpraca międzynarodowa Klastra OKIP. Po przylocie z Frankfurtu, w holenderskim Amsterdamie i Haarlem Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw uczestniczył w spotkaniach projektowych z przedstawicielami Węgier, Szwajcarii i Holandii. Omawiano także plany misji gospodarczych oraz możliwości działań OKIP poza granicami Polski.

Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw w Niemczech i Holandii pracował nad przyszłością klastra / Fot. archiwum Menu GroupWszystkie rozmowy były bardzo merytoryczne i owoce, niosąc za sobą wiele ważnych ustaleń. Omówiono plany zarządzania, w tym szczegółowo koncepcję struktury grup projektowych, które intensywnie pracują nad tworzeniem i wdrażaniem projektów klastra realizowanych z udziałem podmiotów zrzeszonych w OKIP. Ważnym elementem jest również przenoszenie dobrych praktyk, co było również tematem dyskusji.

Podczas spotkań opracowywano także szczegółowo ofertę usług Klastra OKIP dla jej członków i innych podmiotów, która wkrótce zostanie przedstawiona do wiadomości publicznej. Jak zauważyli rozmówcy, Klaster OKIP rozwija się bardzo prężnie, stąd konieczność ciągłego planowania działań, aby jak najefektywniej wykorzystać możliwości jakie ma przed sobą.

Rozmawiano dużo o potencjale klastra. Omawiano sposoby badania potrzeb i potencjału podmiotów współpracujących z OKIP, w tym o rozwoju platformy intranet klastra i sieci ekspertów.

Wiele rozmów poświęcono koncepcji rozwoju Polskiego Innowacyjnego Klastra Medycznego PIKMED, który powstał niedawno z inicjatywy OKIP. Omawiane były kierunki działania i rozbudowy klastra, takie aby rozwiązywać problemy w branży medycznej i z pomocą ośrodków badawczo-naukowych szukać innowacyjnych rozwiązań.

Zarząd, koordynatorzy i eksperci klastra OKIP, Prezes OKIP Bogdan Węgrzynek, V-ce prezes Agnieszka Frysiak, Małgorzata Ligas, Jakub Karp, Anna Figiel, Joanna Zalewska, Artur Bednarczyk, Katarzyna Królak opracowywali strategię rozwoju OKIP / Fot. archiwum Menu GroupOgólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw ma w swoich planach powoływanie kolejnych klastrów branżowych, przez co uznaje się go za rosnącą w siłę instytucję parasolową. Powołanie przez OKIP klastrów z całą pewnością przyczyni się do rozwoju gospodarczego poszczególnych sektorów, regionów i całego kraju. Klaster OKIP, który posiada najlepszych ekspertów w sposób profesjonalny przygotowuje strategię działań rozwojowych jakie zamierza podjąć.

Przedstawiciel OKIP w Holandii omawiali potencjał i plany rozwoju klastra / Fot. archiwum Menu GroupWyjazd organizacji klastrowej OKIP do Niemiec i Holandii był bardzo pracowity i przyniósł ze sobą bardzo wiele ważnych ustaleń. Obecny okres jest ważnym i przełomowym momentem w rozwoju Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw. Już w najbliższym czasie należy spodziewać się oddźwięku wielu nowych informacji o jego działaniach.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.