Facebook Google+ Twitter

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Literatury Współczesnej

W dniach 16-19 października Ostrowiec Świętokrzyski stał się stolicą recytacji. Z krańców naszego kraju zjechali się mistrzowie oraz pretendenci do tego tytułu, aby zmierzyć się z najlepszymi oraz poczuć magiczną atmosferę konkursu.

Dnia 16 października w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczął się "Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Literatury Współczesnej". Dwudziestą piątą, jubileuszową, edycję zmagań recytatorów otworzyła Urszula Bilska - instruktor teatralny młodzieży w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu.

Jury w składzie: Grażyna Matyszkiewicz - prof. Akademii Teatralnej w Warszawie; Jarosław Gajewski - aktor, prof. Akademii Teatralnej w Warszawie; Marian Kamecki - reżyser, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie bacznie przyglądało się wszystkim występom.

Poziom oraz zainteresowanie tegorocznym konkursem niewątpliwie przerósł najskrytsze oczekiwania. Swoje występy w kategoriach: poezja śpiewana, wywiedzione ze słowa,
i recytacja prezentowali uczestnicy z najdalszych zakątków Polski. Uczestnicy wraz ze swoimi instruktorami spędzili w murach MCK długi, mroźny weekend, czekając na swoją kolej. Eliminacje trwały cały dzień i skończyły się długo po północy.

Pierwszego dnia zebrani obejrzeli koncert mistrzów słowa. Są to osoby doświadczone, z długim stażem scenicznym. Nieprześcigniona w tej kategorii okazała się Beata Strózik z Dębicy, która prezentując tekst Tadeusza Nowaka pt. "Diabły" zajęła pierwsze miejsce i otrzymała nagrodę w wysokości 1700 zł. Zaraz za nią na podium stanął Mateusz Nowak z Opola Lubelskiego. Ten młody, bardzo zdolny uczestnik urzekł jury tekstem B. Schultza pt. "Samotność" oraz Tadeusza Różewicza pt. "Przerwana rozmowa", zdobył drugie miejsce i 1400 zł. Komisja doceniła także Mirosławę Micek z Dębicy, która zajęła zaszczytne trzecie miejsce i otrzymała nagrodę w kwocie 1100 zł.

Następnego dnia młodzi, mniej doświadczeni artyści, zmagali się w konkursie pretendentów o tytuł mistrza. Ich występy poprzedziła prezentacja multimedialna Michała Zamilskiego oraz występ grupy artystycznej "Atacy jedni".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawa i wyczerpująca (temat) relacja. Nie byłem, a wiem już wszystko *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.