Facebook Google+ Twitter

Ogólnopolski Konkurs Reportażystów "Melchiory 2009" - online!!!

W najbliższą sobotę, 20 marca br. o godz. 18.30, odbędzie się szósta Gala Polskich Reportażystów „MELCHIORY 2009”. Tym razem polscy reportażyści i przyjaciele reportażu spotkają się w Galerii Malarstwa Polskiego na Zamku w Lublinie.

"Melchiory 2009" / Fot. Andrzej FilipowiczOczywiste odwołanie w nazwie konkursu do Melchiora Wańkowicza jest przywołaniem najlepszej tradycji polskiego reportażu oraz warsztatu i stylu pracy, do którego sięgają dziennikarze uprawiający ten gatunek we wszystkich mediach. I do nich właśnie kierowany jest ten konkurs.

Jego przewodnią myślą było nie tylko zintegrowanie środowisk twórców reportażu i dokumentu różnych mediów oraz wzajemne inspiracje, ale przede wszystkim uhonorowanie najwybitniejszych twórcówradiowego reportażu, wyrażenie uznania dla ich pracy, talentu i wiedzy oraz przedstawienie szerszej publiczności.

„Zarówno nagroda jak i nominacja w tym Konkursie to ważne i nobilitujące krajowe wyróżnienia. O zdobyciu statuetki Melchiora marzą dziś nie tylko reportażyści radiowi” - mówi pomysłodawczyni konkursu Irena Piłatowska, kierownik Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia SA. „Kiedy do naszego laureata - Mariusza Szczygła zwrócono się kiedyś z prośbą o przekazanie statuetki Melchiora na charytatywną aukcję, odpowiedział, że sam woli wpłacić każde pieniądze, ale statuetki nie odda. O czymś to świadczy…”

Poziom prac nadesłanych na tegoroczną edycję konkursu jest potwierdzeniem znakomitej pozycji polskiego reportażu na radiowej mapie świata.

Konkurs jest skierowany do pracowników oraz współpracowników jednostek publicznej radiofonii, niezależnych producentów audycji radiowych, zawodowo zajmujących się taką działalnością (kategoria reportaży radiowych). Natomiast w kategorii prasowo-telewizyjnej mogą wziąć udział dziennikarze prasy krajowej, jednostek telewizji publicznej oraz komercyjnych stacji telewizyjnych.

Nagrody przyznawane są w następujących kategoriach: Radiowy Reportażysta Roku – statuetka Melchiora oraz nagroda pieniężna; Premiera Roku - Nagroda im. Witolda Zadrowskiego - nagrody pieniężne; Inspiracja Roku - statuetka Melchiora oraz nagroda pieniężna.

Zostanie także przyznana Nagroda Specjalna Studia Reportażu i Dokumentu PR S.A. (statuetka Melchiora). Od 2005 r. przyznaje ją kierownictwo Studia Reportażu i Dokumentu za działania na rzecz rozwoju gatunku lub jego promocji. W tym roku Nagrodę Specjalną Studia Reportażu i Dokumentu PR S.A. otrzyma Michał Jagodziński, autor Konkursu na Artystyczną Formę Radiową, „za błyskotliwą, pełną wdzięku i konsekwentnie realizowaną ideę wspierania rozwoju radiowego reportażu”.

W tym roku w jury konkursu zasiedli: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca), Hanna Krall, Krystyna Melion, Anna Sekudewicz i Maciej Drygas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.