Facebook Google+ Twitter

Ogólnopolskie Forum e-Biznesu. Nagroda za meble w trójwymiarze

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-22 12:50

20 października na Ogólnopolskim Forum e-Biznesu rozstrzygnięto Konkurs Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na najbardziej innowacyjną technologię Business to Business.

"Business to Business", w skrócie zapisywane jako B2B, to nazwa relacji występujących pomiędzy firmami. WIĘCEJ NA TEN TEMAT DOWIESZ SIĘ CZYTAJĄC TEN TEKST.

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kapituła za najbardziej innowacyjny uznała rozwiązanie informatyczne wdrożone w firmie De Art umożliwiające nie tylko projektowanie, ale i wizualizację zestawów mebli kuchennych w trójwymiarze. Kolejna możliwość dofinansowania e-biznesu ze środków unijnych i wygrania konkursu PARP już za rok. Zwycięski projekt rusza już niebawem.

Za co ta nagroda?


Głównym zamysłem było wdrożenie technologii przyjaznej dla internauty i kompleksowo obsługującej cały proces biznesowy sprzedaży, charakterystyczny dla branży meblowej. Internauta ma dostęp do platformy 24 godziny na dobę. Wystarczy komputer z dostępem do internetu i przeglądarką internetową, by móc zaprojektować zestaw mebli, a następnie obejrzeć każdy szczegół, przechadzając się po wirtualnej kuchni. Gotowe projekty można skalkulować. Firma Tide Software dołożyła wszelkich starań, aby mechanizmy były proste w obsłudze. Można rzec, iż użytkownik jest prowadzony za rękę poprzez proces projektowania i zamówienia.

Nowe trendy w e-biznesie


"Trójwymiarowa wizualizacja jest przyszłością dla e-biznesu. Ten nowy trend jest już teraz zauważalny w internecie. Za przykład niech posłużą: SecondLife, technologia Silverlight Microsoft czy Google SketchUp. Trend został również wychwycony przez Kapitułę konkursu PARP i uczestników Ogólnopolskiego Forum E-Biznesu. Przewiduję w niedalekiej przyszłości zastosowanie tych rozwiązań w innych branżach. Za szybkim rozpowszechnieniem wizualizacji on-line w trój wymiarze przemawia fakt, iż jest to narzędzie pozwalające wprowadzić skuteczne działanie marketingowe, jakim jest merchandising. Sklep internetowy, po którym możemy się przejść? To w zasadzie fakt" - zapewnia Tomasz Michalski, prezes Tide Software.

Autor: Tomasz Michalski
Pierwsza publikacja: http://www.erp24.pl/rynek-it/b2b-w-3d-najbardziej-innowacyjnym-wg-parp.php
TM

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.