Facebook Google+ Twitter

Ogólnopolskie granie w siatkówkę w Mrągowie

Mrągowo na trzy dni stanie się stolicą polskiej siatkówki. Trwają ostatnie przygotowania do ogólnopolskich finałów Simplus Cup. Rozgrywki rozpoczną się w piątek 15 lipca, a Mrągowo znalazło się na trasie letnich finałów.

100 ton piasku przywieźli do Mrągowa organizatorzy ogólnopolskich finałów w siatkówce. Boisko powstało na plaży miejskiej na Osiedlu Grunwaldzkim - podobne jest już na innej plaży, przy Jaszczurczej Górze. Po rozgrywkach obiekt pozostanie w Mrągowie, będą mogli z niego korzystać mieszkańcy i turyści - mówi instruktor sportowy CKiT W Cybul. W trzydniowych rozgrywkach wezmą udział młode mrągowianki - obok faworytek z Dąbrowy Górniczej i Wrocławia.

Nie przegap Mrągowa!


Już po raz siódmy czołówka polskich siatkarek plażowych w ramach rozgrywek SIMPLUS CUP 2007 spotka się w sześciu kurortach. 28 czerwca na plaży w Kołobrzegu odbył się inauguracyjny turniej SIMPLUS CUP 2007 - Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet. Ta młoda dyscyplina olimpijska (pierwszy raz pojawiła się w Atlancie w 1996 r.), cieszy się w Polsce coraz większą popularnością.

Według trenera kadry narodowej - Janusza Bułkowskiego - zdecydowanymi faworytkami są broniące tytułu Dorota Wojtczak i Anna Białobrzeska (MMKS Dąbrowa Górnicza) oraz prowadzące exe quo w tegorocznym rankingu pary: Magdalena Michoń - Szczytowicz i Agnieszka Wołoszyn (MMKS Dąbrowa Górnicza) oraz Justyna Lademan i Agnieszka Kucypera (Tatarek Wrocław). Z pewnością uwagę przykują także młodsze, atakujące zawodniczki, szczególnie Katarzyna Urban i Joanna Wiatr (MMKS Dąbrowa Górnicza).

– Siatkówka plażowa cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Dlatego już po raz siódmy firma Polkomtel postanowiła zorganizować SIMPLUS CUP. Od ponad dziewięciu lat wspieramy polską siatkówkę mamy już wicemistrzów świata, teraz czekamy na kolejne medale w tym w siatkówce plażowej – mówi Maciej Bogusz, odpowiedzialny za sponsoring sportowy w Polkomtel S.A. Sponsorem tytularnym Mistrzostw Polski Siatkówki Plażowej Kobiet 2007 jest Polkomtel S.A. operator sieci Simplus. Organizatorem mistrzostw jest PERFORMANCE Marketing Group pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Sobotnie finały turniejów w Kołobrzegu, Mrągowie, Gdańsku i Gdyni będzie można zobaczyć w TV4 oraz w Polsacie Sport.

Harmonogram cyklu Mistrzostw Polski 2007 od czwartku do soboty:
Kołobrzeg 28-30 czerwca
Mrągowo 13-15 i 19-21 lipca
Gdańsk 2-4 sierpnia
Gdynia (finał) 9-11 sierpnia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

15 lipca stolicą polskiej siatkówki będą Katowice :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.