Facebook Google+ Twitter

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzin Osób Niepełnosprawnych

Rodzice zjednoczeni w walce o swe chore pociechy założyli organizację, aby działać razem. Główne cele to: działalność na rzecz poprawy warunków życia osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, przestrzeganie wobec nich praw człowieka, wyrównywania szans tych osób, a także ich rodzin.

Liczą na pomoc i ja także o nią proszę w nadziei, że stowarzyszenie będzie się rozwijało. Na stronie stowarzyszenia czytamy: "Jesteśmy rodzicami niepełnosprawnych dzieci, cierpiących na różne schorzenia i zaburzenia rozwoju. Wiele z naszych dzieci całe swe życie spędzi w wózku inwalidzkim, niektóre nigdy nie będą widzieć, słyszeć, mówić, inne oddychać i jeść bez wsparcia aparatury medycznej, część z nich nigdy nie pojmie znaczenia najprostszych słów, ale spora grupa może osiągnąć wystarczającą sprawność, by prowadzić w miarę samodzielnie życie w przyszłości".


"Każde z tych dzieci wymaga 24-godzinnej opieki oraz odpowiedniego leczenia,stałej rehabilitacji i edukacji, by nie została utracona żadna szansa na ich rozwój. Dzień, w którym usłyszeliśmy diagnozę dotyczącą choroby naszych dzieci zmienił wszystko w naszym życiu.
Okazało się, że brak systemowego wsparcia rodzin takich jak my zmusił większość z nas do rezygnacji z pracy zawodowej po to, by zapewnić konieczną ciągłą opiekę naszym niepełnosprawnym dzieciom. Utrata zarobków, koszty leczenia i rehabilitacji doprowadzają do zubożenia naszych rodzin i niezawinionej degradacji społecznej. Z płacących podatki obywateli stajemy się beneficjentami opieki socjalnej.

Zamysł powołania do życia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzin Osób Niepełnosprawnych "Razem Możemy Więcej" powstał już w 2008 r. Jego głównym zadaniem miało być uwiarygodnienie grupy rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy skrzyknęli się na forum internetowym Razem Możemy Więcej i podjęli dialog z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej w celu zmiany absurdalnych przepisów dotyczących osób niepełnosprawnych i ich opiekunów - w pierwszej kolejności świadczeń opiekuńczych. Z przyczyn od rodziców niezależnych, rejestracja Stowarzyszenie doszła do skutku dopiero w 2009r.

Celem Stowarzyszenia jest działalność na rzecz poprawy warunków życia osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, przestrzegania wobec nich praw człowieka, wyrównywania szans tych osób, a także ich rodzin. Głównymi sposobami realizacji tych celów jest współdziałanie z organami administracji państwowej, ze środowiskami naukowymi, instytucjami i organizacjami zajmującymi się wspieraniem osób niepełnosprawnych, a także inicjowanie wszelkich działań mających na celu zmianę postrzegania osób niepełnosprawnych i ich opiekunów przez polskie społeczeństwo."

Tym apelem dzielę się z każdą osobą zainteresowaną losem dzieci i rodzin niepełnosprawnych
Bardzo liczę na pomoc mediów i ludzi dobrej woli.
http://www.razem-mozemy-wiecej.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Madziu,tak już czytałam:)
Witam Małgosię:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy serdecznie za miłe słowa -jesteśmy wspaniale zgraną grupą i mam nadzieję że w nasze działania będzie włączać się coraz więcej wspaniałych i walecznych..;)) ludzi...aby wreszcie udało się zmienić los naszych dzieci i brak zainteresowania rozwiązywaniem problemów przez naszych wybrańców..;))
pozdrawiam wszystkich
Małgosia - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzin Osób Niepełnosprawnych ''Razem Możemy Więcej''

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak najbardziej popieram!!!

A to tak w kwestii poglądowej :-) link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo mi na tym zależy..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram i mam nadzieje, że włączy się do tego wiele firm i osób prywatnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pragnę powiadomić Państwa,że od dnia dzisiejszego"forum"stowarzyszenia,zostaje częściowo otwarte dla osób
popierających jego działania i chcących uczestniczyć w jego pracach:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://ww6.tvp.pl/16092,20091126945136.strona

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.