Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23926 miejsce

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. To już IX edycja bookcrossingu

20 czerwca, wzorem minionych lat, zapraszamy środowiska kultury, urzędy, galerie, biblioteki, szkoły, uczelnie, jak również wszystkich aktywnych i kreatywnych czytelników do współtworzenia tego dnia.

Plakat / Fot. MPU BydgoszczZ wielką przyjemnością informujemy, że IX edycja ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek odbędzie się 20 czerwca. Idea Święta narodziła się 8 lat temu i ma na celu promowanie czytelnictwa. W obchody aktywnie włączyły się szkoły, biblioteki, uczelnie wyższe, organizacje społeczne, kulturalne, instytucje naukowe, środowiska literackie, samorządy, media ogólnopolskie i lokalne.

Cieszymy się, że dzięki naszym działaniom w obiegu jest ponad 144 tysiące książek, że udało się uruchomić ponad 20 tysięcy półek bookcrossingowych.
Uwalnianie książek daje innym szansę na ich przeczytanie, książki zaś nabierają życia, bo są w ręku czytelników.

Żywimy nadzieję, iż wspólnie znów uda nam się zachęcić Polaków do uwalniania swoich książek. Wspierajmy ideę bookcrossingu, uwalniajmy książki, dzielmy się z innymi radością czytania.

Takie nalepki znajdziesz na książkach akcji bookcrossingu. / Fot. http://www.bookcrossing.pl20 czerwca planujemy,przykładem minionych lat, przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji uwalniania książek, połączonej z happeningami i przemarszami młodzieży. Akcję urozmaicać będą spotkania autorskie z twórcami, wydawcami, konkursy, wystawy. Liczymy również na pomoc i wsparcie mediów i wszystkich tych, którym nieobca jest troska o normalne i zdrowe intelektualnie społeczeństwo.

Walka o podniesienie czytelnictwa, walka o spopularyzowanie samego faktu czytania i walka o książki, skarbnice wiedzy, mądrości i zdrowego rozsądku jest potrzebna i musimy ją wspólnie wygrać, dla dobra przyszłych pokoleń.

Czynimy wszystko, by nie zaginęła sztuka czytania, wspieramy i rozwijamy czytelnictwo w różnorodnych jego formach przywracając książce jej należne miejsce w życiu.

Jolanta Niwińska, ogólnopolski koordynator Akcji Wolnych Książek. Fundacja Bookcrossing.pl

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

BYDŁOSZEWSKI
  • BYDŁOSZEWSKI
  • 19.06.2012 07:54

Książki dla kogo ? Tylko dla bogatych ! Cena 30-40zł, większośc ludzi myśli o chlbie . Głodnemu książka ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję. Książki górą . Pozdrawiam Jola Niwińska

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.