Facebook Google+ Twitter

Ograniczenia dziennikarstwa obywatelskiego II

W artykule „Ograniczenia dziennikarstwa obywatelskiego” z 03.11.11 pisałem m/in: „wiadomo, Dziennikarze obywatelscy nie mają dostępu do doniesień agencyjnych, a najwcześniejszymi świadkami jakiegoś wydarzenia mogą być tylko przez przypadek".

 / Fot. W24Zauważyłem, że w wiadomościach24.pl mało jest informacji ze Szczecina i regionu, a przecież byłoby o czym pisać, zarówno o wydarzeniach gospodarczych, politycznych, sportowych, czy nawet kulturalnych.
Chociażby o czekającym nas wielkim pływaniu w Szczecinie, tj. Mistrzostwach Europy w pływaniu na basenie 25 m (8 – 11 grudnia), na które przyjechało 640 najlepszych zawodników i zawodniczek Europy, m/in: Leveaux, Hannah Miley, Jemma Lowe, Federica Pellegrini, Luca Dotto, Filippo Magnini, Marco Orsi, Fabio Scozzoli czy Alessia Polieri, medalistów igrzysk olimpijskich, medalistów MŚ, rekordzistów świata.

Można by też wiele napisać o zbliżających się obchodach 30. rocznicy (13 grudnia 1981 r.) wprowadzenia stanu wojennego (w Polsce) w Szczecinie i przygotowaniach do obchodów tej rocznicy, m.in. poprzez inscenizację historyczną (to już w Szczecinie tradycja) „Pacyfikacja Stoczni Szczecińskiej im. Adolfa Warskiego”, zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski w ramach projektu Centrum Dialogu Przełomy i Urząd Miast Szczecina, w której wezmą udział Grupa Rekonstrukcji Historycznej MO, Grupa Rekonstrukcyjna Igora Górewicza, uczniowie Technikum Budowy Okrętów, Liceum nr 13 oraz studenci US.

Można by wiele napisać o podsumowaniu pięciu lat rządzenia Szczecinem przez prezydenta Piotrka Krzystka, o jego dokonaniach w tym okresie, o ofensywie prezydenta tj. ogłoszeniu nowego planu inwestycyjnego na lata 2014 – 2020, którego całkowity koszt ma wynieść prawie 2,2 miliarda złotych. Można by napisać o zbliżającej się gali w Teatrze Współczesnym (9 grudnia ), na której zostaną ogłoszone wyniki teatralnego plebiscytu o „Bursztynowy Pierścień”. Można by napisać o apelu Krajowej Izby Gospodarki Morskiej ”Nie dzielić stoczni”, aby utrzymać jednolity charakter terenów postoczniowych i nie wprowadzać zmian itp.


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Adam Mroczek
  • Adam Mroczek
  • 06.12.2011 13:03

Z doświadczenia wiem, to Dziennikarzy Obywatelskich najbardziej irytuje, wrzucanie przez redakcję większości ich nieraz ciekawych artykułów problemowych, dyskusyjnych, czy nawet felietonów do działu "Moje trzy grosze", który w redakcji jest traktowany jako pewnego rodzaju śmietnik (artykuły z tego działu nie mogą brać udziału np: w konkursie na Dziennikarza Obywatelskiego roku). Jest to o tyle dziwne, że jak sprawdziłem, to właśnie te artykuły mają najczęściej największą poczytność (największą liczbę odsłon), najwięcej pozytywnych ocen i komentujących, np w przypadku autora w/w tekstu artykuł " Czy kobiety zdominowały mężczyzn" (8240 odsłon, 43 komentarze, 7 pozytywnych ocen. Czyżby redakcja szła na łatwiznę?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasia Alczak
  • Kasia Alczak
  • 06.12.2011 12:29

Rozumiem, że to artykuł dyskusyjny i oczekujesz opinii i komentarzy innych DO. Np: czy pomagają nam legitymacje dziennikarza link w bezpośrednim dostępie do jakiegoś wydarzenia, czy DO lubują się w umieszczaniu w swoich materiałach linków do materiałów źródłowych. Czy żeby być na bieżąco z wydarzeniami w mieście lub regionie (i je opisać), trzeba by było być bezrobotnym (albo emerytem lub rencistą) aby mieć czas być obecny, przy wszystkich najważniejszych wydarzeniach w mieście i regionie, no i trzeba by było mieć jeszcze dobry aparat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.