Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10154 miejsce

Ogród dendrologiczny w Wirtach. Drzewa z całego świata

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-08-31 08:30

Aż 450 gatunków drzew i krzewów można podziwiać w najstarszym w Polsce leśnym ogrodzie dendrologicznym w Wirtach. Panująca w XIX w. w Europie moda na zadrzewianie gatunkami z innych stref klimatycznych nie ominęła także Wirt.

fot. Dziennik Bałtycki - W naszym ogrodzie oglądać można także różne gatunki drzew i krzewów, które pochodzą ze Stanów Zjednoczonych i Japonii - mówi Michał Lewandowski z Nadleśnictwa Kaliska, któremu podlega arboretum. - Z roku na rok wprowadzane są nowości - w Wirtach mamy dobre gleby i specyficzny mikroklimat. To tu właśnie ścierają się wpływy dwóch klimatów: pojeziernego od północy i wielkich dolin od południa.

W ogrodzie dendrologicznym rośnie m.in. papieski dąb szypułkowy, którego nasiona poświęcił Jan Paweł II. Podziwiać można także m.in.. żywotnikowca japońskiego czy tulipanowca amerykańskiego. - Nasz ogród dysponuje również specjalną wiatą, np. na grilla, którą można wynająć od poniedziałku do piątku za 30 zł, a w weekend za 44 zł. Prowadzimy też sprzedaż drzew i krzewów po przyjaznych cenach - dodaje Michał Lewandowski.

Arboretum, ogród dendrologiczny (od łac. arbor - drzewo) – wyodrębniony obszar, na którym znajduje się kolekcja drzew i krzewów, utrzymywany w celach naukowych, dydaktycznych lub chroniący dane gatunki.

Informacje praktyczne:
Ogród w Wirtach otwarty jest codziennie od godz. 8 aż do zmroku
Informacje pod tel. 0-58 588 35-79
Wstęp: dzieci - 1 zł, dorośli - 2 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

;D
  • ;D
  • 03.10.2010 17:59

;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.