Facebook Google+ Twitter

Ogród Krasińskich do renowacji. Już trwa remont zabytkowej bramy

Modernizacja całego ogrodu Krasińskich rozpocznie się za dwa miesiące. Potrwa do końca przyszłego roku.

 / Fot. ABIES ArchitekturaModernizacja Ogrodu Krasińskich właściwie już się rozpoczęła od remontu historycznej bramy przy ul. Bohaterów Getta. Pełną parą prace ruszą dopiero na początku października.

- Nie wiemy jeszcze, czy ogród będzie zamknięty w całości. Przypuszczam, że nie, ale wszystko to zależy od czasu i kwoty jaką będzie trzeba przeznaczyć na remont - mówi Barbara Kraus-Golińska z firmy Abies Architektura, która prowadzi modernizację. Kwota jaką zarezerwowano na pierwszy rok prac to ok. 7 milionów zł.

Zapowiedź modernizacji ogrodu Krasińskich spotkała się już w ubiegłym roku z protestami mieszkańców Warszawy, którzy mówili o niepotrzebnej wycince drzew oraz o umieszczaniu niewygodnych ławek bez oparć.

- Ingerencja osób trzecich jest problemem, ponieważ mówią o czymś na czym się nie znają. Trzeba zaufać projektantowi. Drzewa, które będą wycinane, w większości są chore, zaś inne wycinane będą ze względów konserwatorskich - wyjaśnia Barbara Kraus-Golińska. - Wycinka będzie miała miejsce jedynie od strony ul. Długiej. Ze względu na wcześniejsze błędne decyzje, powstał tam teren zalesiony, który nie spełnia funkcji parku - dodaje.

Jak zapowiada Kraus-Golińska, warszawiacy nie muszą się obawiać; nie wszystkie ławki nie będą miały oparć - to po pierwsze. Po drugie taka zmiana związana jest z projektem. - Po trzecie, mają one pewną zaletę, ponieważ można usiąść na nich „okrakiem” a oparcia nie będą zasłaniać widoku - uspokaja Barbara Kraus-Golińska.

- Poruszanie się rowerem po ogrodzie będzie zabronione. Wyznaczymy specjalną trasę, która poprowadzi rowerzystę od ul. Barokowej do ul. Parkowej, a następnie do ul. Bohaterów Getta. Tylko tymi ulicami możliwe będzie poruszanie się jednośladem - zapowiada Barbara Kraus-Golińska.

W parku pojawią się jednak stojaki na rowery, które będzie można zostawić w ogrodzie Krasińskich. Natomiast dalsze zwiedzanie parku będzie możliwe wyłącznie pieszo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.