Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2666 miejsce

"Ogród półcieni" kręcony w Puławach - nowy teledysk Closterkeller

Słyszał o nich niemal każdy. Królowa polskiej sceny rocka gotyckiego - Anja Orthodox - ze swoim zespołem Closterkeller gościła 28.08.10 w Puławach. Muzycy kręcili teledysk do utworu "Ogród półcieni" z ostatniego wydawnictwa "Aurum".

Closterkeller to kultowa formacja istniejąca od 1988 r. na polskiej scenie. Niektórzy klasyfikują ją jako reprezentantkę muzyki stricte gotyckiej, inni - metalowej, jeszcze inni - zimnofalowej bądź po prostu rockowej. Nie ulega wątpliwości, że zespół jest przedstawicielem sztuki niezwykle klimatycznej. Najbardziej charakterystyczną postacią kapeli jest jej filar - autorka metaforycznych, mrocznych poezji i wokalistka - Anja Orthodox.

Ostatni krążek grupy, "Aurum", wydany w 2009 r. tłumaczony z łaciny oznacza złoto - szlachetną, cenną rzecz - i tak też muzycy sami reklamowali to wydawnictwo - jako najbardziej świadome, dojrzałe, wręcz przełomowe w wieloletnim dorobku. Nie brakuje na nim tak melancholijnych utworów jak otwierający album "Ogród półcieni", do którego teledysk powstawał w puławskim Parku Czartoryskich.
Statystki występujące w wideoklipie Closterkellera / Fot. Wojtek Antosz
Reżyser teledysku, Jacek Raginis, zachęcał wielbicieli filmu, teatru oraz muzyki rockowej i gotyckiej do wzięcia udziału w castingu do wideoklipu. Na przesłuchanie, które odbywało się w lubelskiej Chatce Żaka mógł zgłosić się każdy, kto w ramach wolontariatu i zbierania doświadczeń filmowych chciał wziąć udział w tym wydarzeniu. Statyści spisali się na medal mimo, że warunki pogodowe były mało sprzyjające. Padał deszcz, a zimno dawało się we znaki - szczególnie tym skąpo ubranym - jednak cała ekipa (łącznie z dźwiękowcami, oświetleniowcami i filmowcami) wykazała się profesjonalizmem i nie dała się zniechęcić.

Utwór swoim charakterem i nieco onirycznym klimatem idealnie wpisuje się w aurę parku z urokliwymi alejkami i obiektami architektonicznymi, ponadto część zdjęć kręcono we wnętrzu zabytkowego Pałacu Czartoryskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

kyfybveh
  • kyfybveh
  • 13.07.2011 22:24

zf3PI9 <a href="http://zzopgbtcxehj.com/">zzopgbtcxehj</a>, [url=http://syyuoifdletn.com/]syyuoifdletn[/url], [link=http://sjchffeqdxap.com/]sjchffeqdxap[/link], http://mlowobbnecfm.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

No ba,miasto kultury można rzec;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mała miejscowość a tyle się tam dzieje:)

Dobry artykuł, Ruda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.