Facebook Google+ Twitter

Ogródki działkowe świętują

Trwa jubileusz 55-lecia Ogródków Działkowych „Kolejarz” w Kostrzynie nad Odrą. Główne obchody zaplanowali na przełom sierpnia i września.

Józef Zdzienicki skarbnik Ogródków Działkowych / Fot. Ryszard Waldun– W programie mamy wspólne spotkanie działkowców połączone z zabawą taneczną i konkursami - mówi Teresa Romańska Prezes OD „ Kolejarz” w Kostrzynie nad Odrą.


Jeden z konkursów dla działkowców właśnie się zakończył. Był to konkurs na najładniejszy ogród, a oceny dokonała specjalnie powołana komisja. Udało mi się nieoficjalnie dowidzieć, że wśród faworytów jest działka nr 45 należąca do Stanisława Młynarczyka. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas głównych uroczystości.

Jubileusz jubileuszem, ale działkowcy mimo świętowania borykają się z różnymi problemami. Największy to ten związany z pieniędzmi. Ich marzeniem jest, by na główne uroczystości otworzyć świetlicę, ale nie wiadomo czy się uda. - Nie mamy już środków na dalszą budowę. I tak wszystko robimy społecznie, ale na materiały budowlane już nie mamy - mówi ze smutkiem skarbik ogródków Józef Zdzienicki.

Świetlica ma służyć nie tylko działkowcom, ale i uczniom miejscowych szkół. Członkowie zarządu OD
„ Kolejarz” chcą, by w ich świetlicy uczniowie uczestniczyli w zielonych lekcjach. Działkowcy służą wszelką pomocą.
Życzymy Ogródkom Działkowym kolejnych 55 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.