Facebook Google+ Twitter

Ogrody Frascati – nowe kultowe miejsce w Warszawie

W Warszawie przyjęło się nowe kultowe miejsce dla spragnionych kultury i zabawy mieszkańców. Obok „Jazzu na Starówce”, wieczornych pokazów filmowych, akcji fundacji „Ja Wisła” – Ogrody Frascati upodobała sobie wierna grupa warszawiaków.

Logo festiwalu plenerowego ArtPark. / Fot. materiały promocyjne DKŚ.ArtPark to cykl weekendowych spotkań z kulturą, odbywających się od 2005 roku przez całe lato w Ogrodach Frascati (zaraz za budynkiem Muzeum Ziemi PAN, w pobliżu placu Trzech Krzyży). Jest to festiwal plenerowy, będący realizacją projektu letniej sceny. Staraniem Domu Kultury Śródmieście na terenie parku powstała zadaszona scena, zaplecze sanitarne, stoisko z napojami, namioty z fotelikami dla publiczności. Choć dosłownie 20 metrów wyżej zlokalizowane są trzy ogródki piwne, nie zauważyłem aby docierali tu, przesadzający niekiedy, amatorzy tego trunku.

Sibel Köse – turecka wokalistka jazzowa nazywana „Lady Jazz”. / Fot. Bogdan MarcinkiewiczW tym roku w programie są spotkania z bardzo różnymi gatunkami sztuki. Na początku lipca mogliśmy zapoznać się z piosenkami czeskiego folku w cyklu „Czeski parnik” („parnik” to parostatek...), tydzień później rozbrzmiewał stary, dobry jazz tradycyjny z Urszulą Dudziak. Zaś przed nami jeszcze koncerty Hurtu, Indios Bravos, opera, kabaret, literatura, teatr, folk i piosenka literacka (np. wspomnienie o Jonaszu Kofcie).
Staram się tam wpadać z przyjaciółmi nie tylko z uwagi na okazję spotkania wielu znakomitych artystów ale też z powodu odradzającej się atmosfery wspólnej zabawy pod gołym niebem. Na spektaklach i koncertach pojawiają się ludzie młodzi i starsi, jednak wszyscy wyróżniają się kulturalnym zachowaniem a często i bardzo eleganckim strojem. Na ustawionym z prawej strony podeście, a czasem nawet na samej scenie, pojawiają się pary taneczne i soliści. Szczególnie ci ostatni dodają kolorytu imprezie. Atmosfera zaczyna przypominać nieco niegdysiejsze zabawy na Bielanach czy Mariensztacie. Spektakle i koncerty gromadzą publiczność w różnym wieku. / Fot. www.cojestgrane.plNaprawdę szczerze polecam to miejsce każdemu, kto chce w sympatycznej atmosferze obejrzeć spektakl lub wysłuchać koncertu, a przy tym wziąć udział we wspólnej zabawie.

Aura tego lata nas nie rozpieszcza i kilka razy zdarzyło mi się już w drodze powrotnej do domu trafić na burze z piorunami (a mój rower nie ma piorunochronu), ale to na pewno nie powstrzyma mnie przed udziałem w kolejnych koncertach, do czego i Was serdecznie namawiam.
Program całego festiwalu: ArtPark

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.