Facebook Google+ Twitter

Ogrody Muzyczne - festiwal na dziedzińcu Zamku Królewskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-29 15:39

Projekcja filmu "Bitwa o Warszawę", którego reżyserem jest Wanda Kościa, wypełni jutro część wieczoru festiwalu Ogrody Muzyczne. Festiwal odbywa się na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.

Jutrzejszy wieczór ma w sposób szczególny uczcić zbliżającą się 64 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Łukasz Strusiński z Fundacji Ogrody Muzyczne przypomina, że upamiętnianie rocznicy podczas festiwalu jest symbolicznym podziękowaniem dla powstańców za ich poświęcenie dla Warszawy.

"Bitwa o Warszawę - Powstanie w 44" to pierwszy historyczny film dokumentalny, zrealizowany w koprodukcji polsko - angielskiej. Narratorem 40- minutowego filmu jest Michał Żebrowski. Premiera dokumentu odbyła się 1 sierpnia 2005 roku w Discovery Chanel, dzięki czemu można go było zobaczyć na całym świecie.

W programie jutrzejszego wieczoru zostanie także wykonane najsłynniejsze dzieło francuskiego kompozytora Oliviera Messiaena (czyt. Mesjena) "Kwartet na koniec czasu". Artysta skomponował go w Görlitz - Zgorzelcu, pod wypływem swoich wojennych i obozowych przeżyć. Wystąpią: Jakub Jakowicz - skrzypce, Andrzej Bauer - wiolonczela, Jan Krzysztof Broja - fortepian oraz francuski klarnecista Michel Lethiec.

Łukasz Strusiński zapowiedział, że Lethiec będzie specjalnym gościem jutrzejszego wieczoru. Artysta opowie historię powstania utworu Oliviera Messiaena oraz muzyków, którzy ten utwór po raz pierwszy wykonali.
Na jutrzejszy wieczór festiwalu Ogrody Muzyczne obowiązują specjalne, bezpłatne zaproszenia, które należy odbierać w kasach Zamku Królewskiego. Początek wieczoru o 19.00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.