Facebook Google+ Twitter

Ogromna szansa Włodarczyka

W sobotę Krzysztof "Diablo" Włodarczyk stanie przed szansą sięgnięcia po wakujący pas federacji IBF kategorii junior ciężkiej. Rywalem Polaka będzie Amerykanin Steve Cunningham.

Walka ta jest ważna nie tylo dla samego pięściarza, ktory ma szansę zdobyć tak prestiżowe trofeum, ale rownież dla polskiego boksu zawodowego. Pierwszy raz bowiem dojdzie do pojedynku o jeden z prestiżowych pasów na terenie Polski. Co prawda w 2002 roku w Gdańsku walczył Dariusz Michalczewski, ale owa galę organizowała niemiecka grupa zawodowa Universum Box Promotion. Sobotnia impreza jest w całości organizowana przez Hammer Knockout Promotion, kierowany przez Andrzeja Wasilewskiego. Sam fakt wygrania przetargu na organizację walki o pas organizacji International Boxing Federation przez polską grupę zawodową można już uznać za sukces, tym bardziej, że w ogłoszonym przetargu HKP pokonało samego Dona Kinga.

Oprócz walki wieczoru warto odnotować również pojedynki takich zawodników jak Wadim Tokarjew (czołowy zawodnik kategorii junior ciężkiej) oraz Oktay Urkal (wielokrotny mistrz Europy).

Krzysztof W środę w warszawskiej restauracji "Champions" odbył się otwarty trening Amerykanina. Cunningham oprócz wspaniałej muskulatury, mógł zaimponować szybkością oraz świetną pracą nóg. Pod względem fizycznym można być pewnym, że Steve przygotowany jest perfekcyjnie.

Dzień później w tym samym miejscu odbył się trening Włodarczka. Podobnie jak jego rywal wydaje się być dobrze przygotowany do walki. Podczas zaprezentowanej walki z cieniem oraz tarczowania można było odnieść wrażenie, że niestety szybkość jest po stronie Amerykanina. Oczywiście, otwarty trening nie jest wyznacznikiem, tego co dany zawodnik jest w stanie pokazać w ringu, jednakże lepsze pierwsze wrażenie zrobił Cunningham.

Jeśli Krzysztof Włodarczyk zdoła walkę wygrać, odniesie życiowy sukces. Jeśli gala na Torwarze, okaże się perfekcyjnie przygotowana, sukces odniesie cały polski boks zawodowy, ponieważ za nią mogą przyjść kolejne o tak wysoką stawkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.