Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7263 miejsce

Ogromny sukces Śląskiej Gali Biesiadnej 2016

Śląska Gala Biesiadna, która odbyła się 16 kwietnia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, okazała się spektakularnym sukcesem.

Krzysztof Krawczyk / Fot. Box Music Wydawnictwo MuzyczneEntuzjastyczne reakcje publiczności, która przyjechała z całej Polski i wypełniła salę po brzegi, oraz opinie zespołów na temat tegorocznej imprezy po raz kolejny potwierdziły, że jest to najbardziej popularna impreza z muzyką śląską i biesiadną w naszym kraju.

Gwiazdą tegorocznej imprezy był Krzysztof Krawczyk, obok niego na scenie Domu Muzyki i Tańca zaprezentowała się plejada gwiazd sceny śląskiej i nie tylko - Damian Holecki, Duet Karo, Bernadeta Kowalska, Piotr Herdzina, Grzegorz Poloczek, Magdalena Pal, Leszek Filec, Chris Oxforduo, Stach, Piotr Herdzina, De Silvers, Emi Band, Kafliki, Servoos, Karolina i Adam Krawczyk, Weronika oraz Wesoła Biesiada.

Galę poprowadzili Joanna Bartel, Andrzej Miś, Arkadiusz Rembacz i Sebastian Mierzwa. Wykonawcom towarzyszyła muzycznie Es Band, a tanecznie Dance Art. Atmosfery imprezie dodawała również przepiękna scenografie, feeria świateł oraz kolorowe i przyciągające wzrok stroje wykonawców - od tradycyjnych śląskich po eleganckie kreacje balowe.

"Tegoroczna Gala Biesiadna była dla nas wyjątkowym wydarzeniem," wspomina Elżbieta Witkowska z Duetu Karo - "Jak co roku, to wielkie widowisko artystyczne. Podczas tego trzygodzinnego koncertu wszyscy goście doskonale się bawili. Atmosfera, wspaniałe przeboje, znani i lubiani artyści, zawsze rozbawiona i roztańczona publiczność, to wystarczające powody aby wziąć udział w tej imprezie."

Występ na Gali był również wspaniałym doświadczenie dla rodzinnego duetu Adama i Karoliny Krawczyk. "To była nasza pierwsza i, mamy nadzieję, że nie ostatnia gala." - mówi Adam. Mały stresik był, ale chyba na dobre nam to wyszło, gdyż zostaliśmy nagrodzeni przez widownię naprawdę ogromnymi brawami - aż takich się nie spodziewaliśmy! Gala była niesamowita i na pewno zapamiętany ją na zawsze! Widownia bardzo ciepła, naprawdę niesamowita atmosfera zarówno na scenie, jak i za kulisami. Było super!"

Michał Nieroba, wokalista Emi Band, również bardzo miło wspomina imprezę: 'To już nasza druga SGB. Cudownie było zagrać dla tak entuzjastycznej, wspaniałej publiczności. Był to również debiut sceniczny w Emi Band naszej nowej wokalistki i saksofonistki - Magdaleny Opolony."

Pochodzącego z Rudy Śląskiej, obecnie mieszkającego w Niemczech, wokalistę - Stacha - można nazwać stałym bywalcem Śląskiej Gali Biesiadnej: "To był już mój czwarty występ na Gali, jednak z chęcią znów dla takiej super publiczności zaśpiewam za rok i obiecuję, że znów zaprezentuję premierowy utwór".

Również Dorota Pacholarz - liderka grupy Arkadia Band - uważa śląską publiczność za magiczną: "Śląska Gala Biesiadna to dla zespołu Arkadia Band niezapomniane przeżycie. Magia śląskiej publiczności i ich życzliwe przyjęcie naszego zespołu, zostanie w naszych sercach na zawsze."

"Gala, gala i po gali...' mówi Magdalena Pal, która na scenie zaprezentowała się zarówno z Damianem Holeckim, jak i w materiale solowym. "Nie pamiętam który to już raz miałam przyjemność stanąć na deskach Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, by wystąpić dla tak wspaniałej publiczności. Ta edycja była moją drugą solistyczną wersją, ale oczywiście nie zabrakło mnie w chórku wspaniałego Damiana Holeckiego. Można powiedzieć, że Damian jest moim mentorem. Piosenka, którą zaprezentowałam na tegorocznej gali, została wybrała przez niego i co tu dużo mówić – był to strzał w dziesiątkę! Miło było usłyszeć, jak 2000 ludzi na widowni śpiewa razem ze mną 'Arriva, Gigi l'Amoroso!!!!'

Rodzinna grupa Servoos na Śląskiej Gali Biesiadnej w Zabrzu gościła po raz drugi: 'Serdecznie dziękujemy całą rodzinną grupą Servoos za zaproszenie naszego zespołu - czuliśmy naprawdę bardzo ciepłą i serdeczną atmosferę - to ciepło biło nie tylko ze strony publiczności, ale również od osób za kulisami - całej ekipy Box Music i wszystkich artystów. Większość naszej grupy miała okazję wreszcie poznać szefa tego przedsięwzięcia Pana Bogdana Tyca - zobaczyć go w "akcji" rzeczywiście było miło, widząc producenta z nami na tyłach sceny.
Dla nas było to szczególne wydarzenie, ze względu na występ naszej najmłodszej pociechy - Darusi, która bardzo przeżywała swój debiut artystyczny na tak dużej i znaczącej scenie. Dziękujemy całej publiczności za gromkie brawa - serwus wszystkim - mówi SERVOOS!"


Kolejna Śląska Gala Biesiadna w Domu Muzyki i Tańca dopiero za rok - będzie to jubileuszowa, dziesiąta edycja - organizatorzy już teraz zapowiadają sporo niespodzianek!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.