Facebook Google+ Twitter

OiNK zlikwidowany!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-10-25 22:02

Wspólnymi siłami brytyjska i holenderska policja zamknęła i zlikwidowała jedną z największych na świecie muzycznych pirackich stron OiNK.cd.

Logo OiNK.cd / Fot. www.drownedinsound.comKilka dni temu brytyjska policja w Middlesbrough aresztowała 24-latka, głównego podejrzanego i administratora strony. Zostały mu postawione zarzuty naruszenia praw autorskich i nielegalnej dystrybucji. Przed zatrzymaniem policja odnalazła i zabezpieczyła serwery, które stały w Amsterdamie.

Dostęp do strony OiNK.cd miały tylko i wyłącznie zarejestrowane osoby.
Funkcjonował on na zasadzie zaproszeń i wspólnej wymiany plików. Jeżeli ktoś był aktywnym użytkownikiem i sam dzielił się swoimi zasobami z innymi to po pewnym czasie dostawał zaproszenie, które mógł przekazać dowolnej osobie. Każdy posiadacz konta miał dostęp do ogromnej bazy, w której można było znaleźć m.in. albumy ulubionych artystów nawet i miesiąc przed oficjalną premierą. 180,000 aktywnych użytkowników to oficjalna liczba przed samym zlikwidowaniem strony, która opierała się na powszechnie znanej technologii wymianie plików - Bit Torrent.

Intensywne śledztwo prowadzone przez Interpol trwało prawie 2 lata. Do współpracy z policją została zaproszona Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego (IFPI).
- OiNK był jedną z największych stron dystrybuująca nielegalnie muzykę on-line. To nie była zwykła strona, poprzez którą przyjaciele wymieniali się muzyką. To była ogólnoświatowa sieć wymiany nielegalnej muzyki, do której nie posiadali praw autorskich - powiedział Jeremy Banks, główny dyrektor IFPI dla portalu theinquirer.net.

Wideo z aresztowania - http://pl.youtube.com/watch?v=QuwwMZKYxag

Źródło: http://www.theinquirer.net/gb/inquirer/news/2007/10/23/oink-shut-british-dutch-police

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak dla mnie +.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.