Facebook Google+ Twitter

Oj, Dzieci, dzieci...

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2009-06-01 09:36

Jeśli doszłoby kiedyś do rządów pedokracji, jakiego argumentu użyłyby dzieci na usankcjonowanie swej władzy? Być może stwierdziłyby, że z Dorosłymi dzieje się coś nie tak. Niektórzy Dorośli dziecinnieją w szybkim tempie i Nam zagrażają.

- Dzieci, dziś nie dostaniecie ode mnie zabawek, ani pieniędzy. Nie jestem skąpy, a tylko ostrożny. Macie 364 dni w roku, żeby się bawić, żeby oderwać rączki lalkom, zalepiać im oczka, powyrywać włoski, zepsuć pulpity, zrzucić "komórki" z drugiego piętra na beton, itd. Dzisiaj dostaniecie tylko słowa. To nie będzie trudne, bo mowa będzie o Was, raczej w czarnych barwach.

A zatem ciemna wyliczanka: Dzieci w śmietniku. Dzieci w poprawczaku. Dzieci w historii. Dziecko na stadionie pośród walczących ze sobą kibiców. Dziecko, któremu pijany jegomość przytrzasnął w pociągu rączki. Dzieci odebrane matkom. Dzieci, które nie mogą powrócić do ojca. Dzieci z zespołem Downa. Dziecko zagryzione przez psa. Dziecko, które pogoniło psa. Dziecko, które wydłubało sztucznemu psiakowi ślipka. Dziecko, które wpadło do wrzątku. Dziecko wyrzucone przez okno. Dzieci ulicy. Dzieci harujące na akord. Dziecko zarabiające na życie. Dziecko z bronią w ręku. Dzieci samobójcy. Dzieci, Władcy Chaosu. Dzieci przejmują władzę od dorosłych nastaje system Pedokracji. Dzieci pozują do nagich zdjęć. Dzieci nie nienarodzone. Dzieci przestępcy. Dziecko się boi, że nie dostanie chipsów i gry komputerowej. Dziecko Jana Piageta. Dziecko zabronionym słowem. Dzieci przeciw aborcji. Dzieci Nocy, która przyszła za wcześnie. Dziecko ma własny świat. Dzieci BIESŁANU. Dzieci TSUNAMI. Dziecko przez kilka miesięcy nie będzie opisywane. Dziewczynki zwabione przez pedofila. Chłopcy z placu broni. Niech dzieci narysują: na szkle, na piaskach, w glinie, na asfalcie, na czymkolwiek swój dom, swoją wyspę, własny płomień. Dzieci wioski globalnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Dziekuje:))

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 05.06.2009 13:06

Miło mi, że opinia jest wyrażona przez Panią, która zajmuje się zawodowo tę problematyką i dużo może powiedzieć w tej sprawie

i dla oswietlenia tematu - artykuł Katarzyny Miller
Alice Miller Zniewolone dzieciństwo Ukryte źródło tyranii. Media Rodzina of Poznań 1999
krótki zarys "To "czarna pedagogika" - wszechogarniający, lansowany jako najsłuszniejszy styl wychowania, a właściwie tresowania, który Miller bezkompromisowo nazywa mordem duchowym na dzieciach. Z fragmentów poradników dla rodziców i nauczycieli wieje grozą i z przerażeniem stwierdzamy, jak wiele z ich zaleceń funkcjonuje nadal, co gorsza, czasem z naszą własną pomocą".
Jest tez fruga strona medalu - są odnotowane przypadki maltretowania rodziców przez dzieci. Oczywiście tych zdarzeń jest znacznie mniej.

Serdecznie Panią pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 04.06.2009 13:46

Sprostowanie do tekstu: P.Rząca (7 miesieczna dziewczynka, która w madryckim zamachu zginęła razem z tatusiem (Wiesław) a nie z rodzicami, jak napisałem. Przepraszam za błąd. Mama Patrycji przeżyła tragedię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętacie Państwo to wydarzenie sprzed kilku dni, gdy małą Nicole ojciec wieczorem wysłał po lody a ona zaginęłą i okazało się, że przenocował ją ktoś w melinie. Dzisiaj podano, że Sąd Rodzinny skierował dzieci - troje - z tej rodziny, do rodziny zastępczej. Czy rzeczywiście takie natychmiastowe odebranie dzieci rodzicom jest najlepszym rozwiązaniem? Czy nie lepsza by była jakaś pomoc, opieka psychologa rodzinnego? Na razie rodzina opuściła miejsce swojego zamieszkania i nie wiadomo gdzie sie podziewa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.06.2009 19:11

Szukałem swych zdjęć jako dziecko, które naśladowało samolot, pilota. Nie znalazłem. Zdenerwowałem się. Więc muszę wystąpić znów jako dorosły. I czuję się fatalnie, właśnie teraz. Sławo Twoje przypuszczenia niestety sprawdziły się (to wielce prawdopodobne), ze na pokładzie Air France lot 447 były dzieci. Według BBC w katastrofie zginęło: 1 niemowlę, 7 dzieci, 82 kobiety, 126 mężczyzn oraz 12 członków załogi. http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/americas/8076848.stm
Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.06.2009 14:04

Szkoda, że nie udało się wgrać filmików z You Tube. Po prostu system nie przyjął. A na fimiku m.in. sławny dziecięcy zespół z Włoch Picollo Coro dellAntoniano śpiewał piosenkę "We are the world". I pokazana jest świetna współpraca między dziećmi i dorosłymi.
link http://www.youtube.com/watch?v=YrZW44SfLu8
link http://www.youtube.com/watch?v=CeJxKQjx-hs

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.06.2009 13:36

Chciałbym aby ten artykuł też znalazł się na wierzchu, przynajmniej dzisiaj.

Życie dzieci jest podobne do życia dorosłych... tylko one są bardziej bezbronne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.