Facebook Google+ Twitter

Ojciec 5-letniego Szymona wydał oświadczenie

Po burzy, którą wywołało wstrząsające nagranie umieszczone w internecie, na którym słychać jak matka znęca się nad swoim dzieckiem, ojciec wydał oświadczenie.

O sytuacji wokół Szymona można przeczytać w artykule:
Internauci stają w obronie chłopca katowanego przez matkę

Nagranie z transkrypcją / Fot. screen z serwisu YouTubeOjciec dziecka zarzuca nieustanne częstochowskiej prokuraturze, że na łamach mediów wypowiada się o jego konflikcie z żoną, zapominając o kluczowej sprawie, czyli znęcaniu się nad jego synem. Według niego wypowiedzi prokuratury w wywiadach są celowe, aby został on uznany przez społeczeństwo winnym sytuacji. Uważa, że niemal cała prokuratura częstochowska stoi murem w obronie matki znęcającej się nad dzieckiem.

Przypomnijmy, że przydzielony terytorialny prokurator, zajmujący się tą sprawą zrezygnował z nadzoru, a inny umorzył postępowanie. Okazuje się, że dowody w postaci nagrań, które zostały przegrane z dyktafonu na komputer mogą zostać uznane za nieoryginalne, gdyż nie znajdują się na oryginalnym nośniku.

Ojciec dziecka wspomina, że ma już dwójkę dorosłych, wykształconych i wspierających go synów, a on sam został dobrze wychowany przez matkę wraz z siedmiorgiem rodzeństwa. Nigdy wśród nich nie doszło do złamania prawa, ani nawet do rozpadu małżeństw. Dodaje, że osoba, która znęca się nad jego dzieckiem, jest jego drugą żoną. Pierwsza zmarła na raka, co było dla niego ogromnym ciosem.

W 2006 roku, ojciec znalazł w domu gazetę z artykułami „Jak się mądrze rozwieść”, „Jak zbierać kwity na męża". Okazało się, że kobieta związała się z nim tylko z powodu pieniędzy i wykorzystała przeżywanie przez niego życiowej tragedii, wykazując się dobrym aktorstwem oraz zdobyciem zaufania.

Od ponad roku ojciec nie ma wpływu na to co się dzieje z jego najmłodszym dzieckiem. Przy okazji zachęca do zapoznania się z opiniami byłych uczniów jego drugiej żony na jej temat. Żadna z nich nie jest pozytywna. Wielu z nich zarzuca nauczycielce agresję wobec nich.

Manipulacja faktami spowodowała, iż wiele osób mogło odebrać go jako "kata". Podkreśla, że prokuratura prowadzi jeszcze minimum 4 postępowania w ich sprawach, lecz nie są to sprawy majątkowe, jak twierdzi rzecznik prokuratury. Ojciec dziecka twierdzi, iż można mu wiele zarzucić, ale na pewno nie znęcanie się nad własnymi dziećmi.

Do 17 marca nikt nie zaproponował mu żadnych mediacji ani terapii, jak sugerowały media. Umieszczając nagrania w internecie nie miał zamiaru nikogo zniesławiać. Nie ma pretensji do żony. Według niego, potrzebuje ona specjalisty. Podkreśla, że zależy mu na bezpieczeństwie Szymona.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

natalia
  • natalia
  • 04.04.2011 10:53

dziecko chce być z "matką" bo niestety mimo wszystko ją kocha. Szymon nie zna innego życia i myśli że tak musi być. a ona zrobiła mu pranie mózgu i wmówiła że ojciec jest zły a ona najlepsza, Szymon jej wierzy bo niby dlaczego nie?!! on ma dopiero 5 lat i przez ten okres jest zastraszany i katowany przez to coś co go urodziło!!! powiem ci że Szymon nie jest bezpieczny i nigdy nie będzie z tą wariatką.kuratorzy i tym podobni nic tu nie zmienią bo nie są z nimi 24 na dobę. a wiele tragedii wydarzyło się jak rodziny miały kuratora i niby jakąś opieke.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edziaa24
  • edziaa24
  • 02.04.2011 02:59

Jak nikt nie jest idealny, to mow tez o winie ojca, ta jest ewidentna i juz dawno przestano to ukrywac.Dziecko chce byc z matka, jest bezpieczne, pod okiem lekarzy, kuratorow i polowy Polski.Przestancie w koncu sensacje robic.Nie sposob wyrwac dzieciaka z rak matki, ktora ono akceptuje i dazy uczuciem.Nie na tym polega pomoc dziecku.Poza tym ona zgode na takie dzialania otrzymala, od ojca, bo ten nic z tym przez bardzo dlugi okres nie robil.Nie mial nawet zamiaru, dopoki onamnie oskarzyla go o przemoc w rodzinie.Mogl podrzcic dyktafon, mial dostep do domu, w ktorym zylo dziecko, to dlaczego go ze soba nie zabral?Ma prawa rodzicielskie, mial, wiec akurat nic nie stalo na przeszkodzie.I jak karac, to i matke i ojca.To dopiero bedzie wstyd, jesli tylko ona stanie przed sadem.Ojciec nadal bedzie czul sie bezkarny, co nie powinno miec miejsca.
Patologie sobie dwojka idiotow urzadzila, a dzieciak bedzie kolejne 20 lat sluchal komentarzy swoich "obroncow".To jest ta pomoc, o ktorej ojciec pieprzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
natalia
  • natalia
  • 28.03.2011 12:00

nikt nie jest idealny.na nagraniach wyrażnie słychać kto jest katem dla własnego dziecka. nie interesują mnie ich rozgrywki tu chodzi o Szymona i lepszy byłby dom dziecka niż przebywanie z tą babą,która zrobiła swojemu synowi krzywdę na całe życie. dla mnie to coś nie jest kobietą ani tym bardziej matką!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota
  • Dorota
  • 27.03.2011 22:23

Natalia, Jagoda chciala zaznaczyc, ze Pan Jakobczyk tez nie jest, nigdy nie byl idealnym ojcem.O tym swiadcza czyny.Od 2008 roku ojciec zastanawial sie na tym w jaki sposob zaszkodzic zonie, nie zastanowil sie natomiast jak pomoc dziecku.Wiedzial, ze jest bite, sam to przyznaje.Wszyscy wiedza co kierowalo ojcem, jak przedstawial nagrania prokuraturze.Nie byl to los dziecka, ale chec zemsty na zone za jej doniesienia w sprawie pobicia.Zarowno ojciec, jak i matka nie nadaja sie na rodzicow, sa pochlonieci od dawna walka ze soba.W tym sprostowaniu ojciec znow nie powiedzial nic o dziecku, za to zaznaczyl rozwod, majatek na ktory "poleciala" zona, firme, ktora prowadzi z synami.Tutaj nie ma placzu ojca, ktorego dziecko jest maltretowane.W zadnym oficjalnym wystapieniu Jakobczyka tego placzu nie bylo.Szkoda dziecka, rodzicow powinno sie kijem przegonic, albo na terapie, albo w cholere, zeby sie pozabijali.Szkoda tylko, ze media daly sie tak wmanipulowac.No, ale w koncu ogladalnosc wzrosla, sprzedaz rowniez, i o to w tym chodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
natalia
  • natalia
  • 22.03.2011 10:56

"żona nie katuje dziecka przy świadkach' TY WIESZ CO TY PISZESZ JAGODA! masz coś z głową! ale co się dziwić że nikt nie pomógł Szymonowi jak tam mieszkają tacy ludzie jak ty!! jakby to się działo u mnie to ta "matka" dawno zostałby połamana!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
natalia
  • natalia
  • 22.03.2011 10:51

jesteście porąbani.zresztą to pewnie ty wyrodna matka piszesz te głupoty!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jagoda
  • Jagoda
  • 20.03.2011 22:53

Jestem sasiadka tych ludzi.I niestety, panie Zbigniewie, wszyscy wiemy, jak u was wygladalo.Ciagle bijatyki, awantury z udzialem dziecka, policja pod domem.Pana dracego sie na Szymka tez mozna bylo uslyszec.Jak pan sie zachowywal juz po tym jak pan sie wyniosl?Przychodzil pan po dziecko i wyzywal pod drzwiami jego matke, w ciagu dnia, jak maluch byl w domu.Slyszelimy to dookola.A te kopanie bramy?Teraz pan J.sie wybiela.Panscy synowie tez sa niezlymi gagadkami, nie wychowal ich pan na wzor.Pora przestac z siebie durnia robic i zwalac wine na Iwone.Dziecka szkoda, ze ma takich rodzicow i matke i ojca.Ja tez mam dzieci, tez klapa nie raz dostaly, ale nigdy w ten sposob a pan tez sie do niego tak odzywal.A i moze bil za zamknietymi drzwiami.Zona nie katuje dziecka przy swiadkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lucek-Janowo
  • Lucek-Janowo
  • 20.03.2011 22:43

Jak to na co czekal...?Hehehehe...Dopiero w 2010r wpadl na to, ze moglby udupic zonke tymi nagraniami.Przeciez jemu o syna nie chodzi i nie chodzilo.Jest o krok od wygranej sprawy rozwodowej z winy matki i rowiazania sprawy majatkowej.Jakobczyk, sluchaj mnie, przestan w koncu robic z siebie ofiare systemu i lamania praw ojcow.Nie robiles nic w sprawie syna, przez okres dwoch lat i z tego sie tlumacz a nie z jakis nieznaczacych nic w sprawie dziecka mediacji.Jestes winny tego, co sie wydarzylo w ostatnich dwoch latach.Czyli tego, co mozemy uslyszec w nagraniach, ktore sam zamiesciles.Tak samo powinni ciebie postawic przed sadem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gosc
  • Gosc
  • 20.03.2011 16:12

Dokladnie.Ten czlowiek jest zenujacy.Sam z siebie winnego tej sytuacji zrobil.Niepotrzebne mu do tego spoleczenstwo.Poczytaj czlowieku wiecej na temat twojego dziecka i zony, jestes kilka dni do tylu.Prasa juz poinformowala ze nad matka i dzieckiem czuwaja kuratorzy, psycholodzy, matka poddala sie terapii.Wstydz sie, za to, do czego swiadomie doprowadziles.I nie mow, ze walczysz o prawa ojca.Nie zlozyles jeszcze stosownych dokumentow w sadzie, nie wniosles o wylaczna opieke nad dzieckiem.Nikt nie lamie twoich praw.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gosc
  • Gosc
  • 20.03.2011 16:07

Moze ojcie w koncu napisze dlaczego nie reagowal wczesniej na to co matka robi z dzieckiem, dlaczego przez okres dwoch lat nie zrobil nic, by chronic dziecko, skoro wiedzial, co sam przyznal, ze matka stosuje przemoc?No czlowieku, rozmowy z mediami ci tak pieknie wychodza, tylko szkoda, ze akurat nie na temat dziecka i jego bezpieczenstwa.Na co czekales dwa lata?