Facebook Google+ Twitter

Ojciec Dyrektor, teorie spiskowe i homo sapiens

Oglądam, obserwuję, czytam. Jak każdy z nas. Nie głosowałam na Prezydenta. Szanowałam panią Kaczyńską. Tragedia w wymiarze ludzkim i politycznym. Czas zadumy i żałoby. Niestety nie powstrzymało to niektórych od głoszenia teorii spiskowych.

 / Fot. Ewa SzafranowiczPoczątkowo postanowiłam milczeć na forum publicznym w tej sprawie. Trudno pisać bo słowa nie mają głębi i wielowymiarowości. Aż do wczoraj milczałam. Wczoraj wieczorem bowiem przeczytałam artykuł Specyficzna żałoba ojca Rydzykai po prostu po ludzku się wściekłam.

Sugestie - jednoznaczne i prostackie - o "wyreżyserowaniu" tragedii przez tych co rekomendują "program antypolski, antyrodzinny, ale też antyludzki ze swoimi pomysłami na in vitro, to co obecny p.o. prezydenta Komorowski zachwala. A potem może pójdzie aborcja, eutanazja, dlaczego nie?". Wypowiedzi pokroju cyt:" Słyszałem też, nie wiem czy to prawda, że jeden z ministrów radził panu prezydentowi, podobno minister spraw zagranicznych radził przed paroma dniami, żeby nie leciał do Katynia? (o.Rydzyk)Ja(Macierewicz) też słyszałem, sam nie byłem tego świadkiem, rzeczywiście o tym mówiono" czy też "jeden z posłów Platformy miał się wyrazić przed paroma dniami, że prezydent jest trupem. Nie wiem w jakim znaczeniu to mówił" są nawet w wydaniu Dyrektora Radia Maryja mocno nie na miejscu.

I już sobie z tą moją wściekłością poszłabym źle spać, gdyby nie obudziły się we mnie pytania. Bo skoro ktoś miał interes ("oni") w sprowokowaniu tej tragedii to czy miał w niej interes Szef Radia Maryja? Zastanówmy się i przeprowadźmy logiczną kalkulacje na poziomie prowadzonym przez O.Rydzyka. Cóż.

"Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza". O.Rydzyk, podczas wykładów (2007) dla swoich studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Czyli mamy już jeden trop.

"Prezydent to oszust ulegający lobby żydowskiemu". J.w. Trop drugi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Super artykuł!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Henryku, ja uważam że dobrze przeprowadził "dochodzenie". Przypomina mi się w aspekcie jego i mojego artykułu powiedzenie "dajcie mi człowieka , znajdę na niego paragraf" ...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Następne tropy spiskowej teorii dziejów można odnaleźć tu -link
Nie ulega wątpliwości, że autor tegoż dzieła uwielbia wróżenie z fusów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.04.2010 11:01

Artykuł skłania do poszukiwania następnych tropów. Autorka wybadała sześć. Czy będą następne? Warto, bo tropy nie moga dotyczyc tylko jednego człowieka, jednej tylko partii, jednej tylko opcji. Zbyt byłoby to łatwe. Jeśli wchodzi się do cyrku, to jest tam kilka wejść i wyjść, setki ludzi pozostawia tam swoje ślady. Jeśli nie poszukuje sie tropów, to znaczy że w danej chwili jest się leniwym (uwaga ogółna).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysztof ma rację nie warto komentować ale jak napisałam mnie do człowieczeństwa w wymiarze kiplingowskim daleko więc pozwoliłam sobie na rozpasanie ups rozpisanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.04.2010 13:28

Ach, te nieszczęsne, grzecznościowe formy... :)

Gęby, Jadziu..., gęby!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo - gdyby kraj nie był demokratycznie rządzony przez tych, na których o.Rydzyk i jego druzyna psy wieszają - zostałby "za uszy wyciągnięty" i po procesie o podjudzanie, podżeganie, ubliżanie i snucie teorii spiskowych szkodzacych państwu- osadzony w odosobnieniu.
Niestety - chroni go specyficzny "immunitet", a uległość wszystkich ugrupowan politycznych w stosynku do KK daje mu carte blanche do rozpuszczania języka. Jak widac - nadmiar elegancji nie popłaca, bo Rydzyk i jego protektorzy działją na zasadzie: "daj kurze grzędę, powie-wyżej siędę."
R. jest de facto tubą polityczną Koscioła i na zasadzie egzotyki (jak Palikot w PO) mąci ludziom w głowach teoriami, nawet plugawym słowem, jakich hierarchowie z racji swych stanowisk głosno nie wypowiadają.
Gdyby sie bowiem z tym, co wygłasza Rydzyk nie zgadzali, gdyby dostrzegli szkodliwość jego wystapień - znaleźliby sposób na zamkniecie mu...twarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł ciekawy niezmiernie, ale na komentowanie intelektualnych wypocin "ojca' Rydzyka i jego "dworu" szkoda mi czasu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zasady savoir vivre nie przewidują strzelania do swoich, widocznie szanownej, delikatnej i ułożonej autorki wrogowie nie dostrzegli?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

PROSZĘ o zachowanie zasad savoir vivre(dobre maniery/bon-ton/konwenans towarzyski/kindersztuba) i podawanie informacji i uwag odnośnie tekstu przy punktacji. Zdaję sobie sprawę że savoir-vivre jest uwarunkowany kulturowo, tak więc różni się w zależności od kraju i społeczeństwa ale publikując na W24 powinno się stosować do zasad tu obowiązujących lub uznanych.Czy KTOŚ boi się skrytykować mój tekst? Dlaczego? Jestem lwicą ale mam poczucie humoru. Nie cierpię jednak zachowania nie honorowego a takim jest dawanie punktów bez uwag i przyznania się do tego faktu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.