Facebook Google+ Twitter

Ojciec Leon Knabit promował swoje książki w Tarnowie

Jeden z najbardziej znanych Benedyktynów odwiedził Tarnów. Spotkanie z ojcem Leonem Knabitem było okazją do obszernego wywiadu-wykładu oraz do zdobycia autografu na którejś z jego licznych pozycji literackich.

 / Fot. Maria PiękośOjciec Leon znalazł się w Tarnowie na zaproszenie Stowarzyszenia Akademickiego Tratwa. Spotkanie odbyło się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i uczestniczyli w nim głównie studenci, choć nie zabrakło także osób z poza uczelni. Całość uświetnił występ Chóru PWSZ, który śpiewając kolędy wprowadził uczestników w świąteczny nastrój.

Wśród promowanych książek znalazły się te publikacje Ojca Knabita, które ukazały się drukiem Wydawnictwa Ojców Benedyktynów. Je także można było zakupić przed i po wykładzie w promocyjnych cenach.

Dostępne były zarówno książki zawierające nieco krótsze formy wypowiedzi, jak np. "Sądy kapturowe", gdzie Benedyktyn ogranicza się do 500 znaków, bez spacji, jak i obszerny wywiad-rzeka, który z zakonnikiem przeprowadzała Natalia Świt, czyli "Szukając Boga". / Fot. Maria Piękoś

We wszystkich swoich pozycjach, Ojciec Knabit stara się odpowiedzieć na pytania nurtujące sumienie katolików, nie boi się tematów tabu, nie stroni od polityki (bez poprawności) i kontrowersji. Tak jest chociażby w "Ojca Leona słów kilka". Książka ta jest niejako współczesnym katechizmem, gdzie Benedyktyn tyniecki w krótkich, acz wyczerpujących rozdziałach analizuje wybrane zagadnienia życia społecznego. Znajdziemy więc słów kilka o ateizmie, końcu świata, aborcji, celibacie, pedofilii , alkoholizmie, feminizmie czy kryzysie Kościoła.

Ciekawą pozycją wydawniczą są "Medytacje o starości", w których swoje przemyślenia nad przemijaniem spisał nie tylko Ojciec Leon, ale też trzech innych zakonników, naznaczonych wiekiem. Dodatkiem do pięknego wydania na kredowym papierze z licznymi inspirującymi zdjęciami jest płyta CD, na której "Modlitwę na nieudane i trudne dni" o. Karola van Oosta czyta Edward Linde Lubaszenko. / Fot. Maria Piękoś

Na księgarskim stoisku znalazły się też nieco starsze wydawnictwa, jak chociażby humorystyczne "Ojca Leona różowe okulary" czy też "Spotkania z Wujkiem Karolem" - w czasie wykładu nie zabrakło wspomnień i anegdot o znajomości z Janem Pawłem II.

Cierpliwość Ojca Leona nie znała granic - każdy otrzymał tyle autografów i dedykacji, ile tylko sobie zażyczył, ponadto zakonnik każdemu składał życzenia na zbliżający się świąteczny czas. A kolejka do wpisów była długa, gdyż czytelnicy dopisali. I jak powiedział mi osobiście O. Knabit: "Widzę, że czytelnictwo w Tarnowie nie zamiera".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.