Facebook Google+ Twitter

"Ojciec Mateusz" poza Sandomierzem

Od kiedy Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego podpisała z Telewizją Polską umowę o dofinansowaniu kwotą ponad 2 mln złotych serialu "Ojciec Mateusz", niestrudzony detektyw w sutannie zaczął pojawiać się w innych niż Sandomierz miejscach Kielecczyzny.

Artur Żmijewski był fotografowany nie tylko przez operatora. / Fot. Piotr KrzakEkipa realizacyjna i gwiazdy "Ojca Mateusza" kręcili odcinki trzeciej, a obecnie także czwartej części serialu w Bałtowie, Krzemionkach Opatowskich, Opatowie, Ujeździe, Pacanowie, Pińczowie i Kurozwękach. W poniedziałek, 28 czerwca, filmowcy pojawili się w stolicy województwa, Kielcach. W miejscowym rezerwacie archeologicznym Kadzielnia kręcono sceny pościgu za Anną Żak, instruktorką alpinizmu. Poza Piotrem Polkiem, Michałem Pielą i Rafałem Cieszyńskim w tym odcinku, który na ekranie pojawi się dopiero jesienią tego roku, wystąpili członkowie Kieleckiego Klubu Wspinaczkowego.

Po południu ekipa "Ojca Mateusza" przeniosła się na główną ulicę Kielc - Sienkiewicza. Tu z kolei kręcono sceny do odcinka pod roboczym tytułem "Samotne serca". Biuro matrymonialne zagrał w filmie budynek... Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Artur Żmijewski jako tytułowy ksiądz kilkakrotnie powtarzał ujęcie wejścia duchownego do kamienicy. Oczywiście, pracy ekipy serialowej przyglądali się liczni mieszkańcy Kielc, w tym dzieci, dla których była to niewątpliwie atrakcja wakacyjna.... i już po ujęciu. / Fot. Piotr Krzak

We wtorek ekipa pod kierunkiem reżysera, Macieja Dutkiewicza przeniesie się do Buska - Zdroju, gdzie pracować będzie przez kolejne trzy dni. Na początku w okolicach i wnętrzach Sanatorium Marconi. Tu pojawi się także filmowa gospodyni ojca Mateusza, Natalia, brawurowo kreowana przez Kingę Preis. W scenach kręconych w Busku - Zdroju wystąpi ponad 30 statystów, których nabór rozpocznie się we wtorek, o 8.45 w Marconim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kręcenie filmu to bardzo ciekawa sprawa. Chociaż bywa i monotonnie, kiedy filmowcy powtarzają 5 raz tą sama scenę:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale masz atrakcje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.