Facebook Google+ Twitter

Ojciec - matką dziecka?

Najpierw słyszeliśmy o owieczce Dolly i klonowaniu. Teraz jesteśmy świadkami nowej rewolucji - mężczyźni zaczynają rodzić dzieci. Co nas jeszcze czeka w najbliższej przyszłości?

Feministki z pewnością zacierają ręce. Nareszcie mamy zwrot w historii człowieka, na który wiele pań czekało od dawna. Mąż powoli przejmie wszystkie kobiece funkcje: urodzi dzieci, zajmie się ich wychowaniem, posprząta w domu, ugotuje obiad, zrobi pranie, itd. My tymczasem spokojnie pójdziemy sobie do pracy. Potem wyskoczymy z koleżankami na zakupy, poplotkujemy w kawiarni przy ciastkach. Po późnym powrocie do domu zażądamy kolacji, ułożymy się wygodnie na tapczanie i obejrzymy ulubione seriale. I niech tylko mąż spróbuje protestować. Wiadomo, kto teraz rządzi w domu. Role się odwróciły...

 / Fot. YouTubeJestem pewna, że taka wizja przyszłości odpowiada wielu z nas, kobiet. Zastanawiam się jednocześnie, czy nie tak właśnie wyglądało życie rodzinne w przeszłości, na pewnym etapie istnienia człowieka? Wszak jedna z
teorii, zasłyszanych w telewizyjnym wydaniu National Geographic, odnośnie pierwszych ludzi głosi, że istnieją dowody na to, że to kobieta pierwotnie spełniała czołowe funkcje w związku z mężczyzną. Zajmowała się polowaniem i obroną rodziny. Nie wiadomo dokładnie, czy to nie mężczyzna dla odmiany był odpowiedzialny za rodzenie dzieci? Nie można tego wykluczyć.

Oto w amerykańskiej stacji telewizyjnej, Discovery Health, wyemitowano właśnie wywiad z mężczyzną, który urodził dziecko. „Co też ci przyszło do głowy, żeby to zrobić”? - zapytała wprost reporterka. Thomas Beatie spokojnie opowiedział swoją historię, swoje pierwsze doświadczenia jako młodej, pięknej kobiety, a następnie decyzję wyzwolenia mężczyzny, który zawsze w niej tkwił. Fizyczne operacje i kuracja hormonalna dokonały reszty. Zmiana płci została dokonana jednak z pominięciem żeńskich organów płciowych. Dlatego obecnie pozwoliło to Thomasowi na zajście w ciążę metodą in vitro i urodzenie zdrowego dziecka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kiedys czlonek kwalifikowal do grona meskiego. Teraz "to" tego juz nie gwarantuje. Zatem co?
Nota bene Thomas Beatie ma podobno czlonka, ktory wyrosl po kuracji hormonalnej. Ma tez macice i oczekuje drugiego dziecka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kuracja hormonalna dałam mu "zaspokojenie męskości psychicznej i...zarost". Nie wiem, czy mu przyprawiono meski czlonek. Jeżeli tak - wytworzono obojnaka.
Mowienie, że męzczyzna urodził dziecko jest kompletna bzdurą.
"TO" posiada macicę, a więc jest kobietą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osobiście uważam, że o tym kto jest mężczyzną decydują kobiety. Jeżeli dla którejś z was samiec z żeńskimi organami płciowymi rodzący dzieci to mężczyzna. Way not? Matka natura jeśli uzna coś za niezgodne z jej ogólnym zamysłem na wszechświat to sama skoryguje taką dewiacje i wyeliminuje z gry tworząc ślepą odnogę rozwoju naszego świata, lub "wymyślając" jakieś nieuleczalne schorzenie dopadające niepożądanych osobników. Puki co możemy spokojnie czekać na rozwój wydarzeń. Może nie dożyjemy tego co dla nas nie do przyjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.