Facebook Google+ Twitter

"Ojciec" - prapremiera w Teatrze Ateneum w Warszawie

Już w nadchodzącą sobotę (8 kwietnia 2017 roku) w stołecznym Teatrze Ateneum odbędzie się premiera sztuki Floriana Zellera - "Ojciec" w reżyserii Iwony Kempy.

Urodzony w 1979 roku w Paryżu Florian Zeller jest jednym z najbardziej obecnie popularnych i najczęściej granych dramaturgów francuskich. W Polsce grane były takie jego sztuki, jak "Prawda" (m.in. w krakowskiej Bagateli w radomskim Teatrze Powszechnym) czy "Godzina spokoju" (Teatr Współczesny w Szczecinie). Po jego najnowszą sztukę, "Ojciec", przetłumaczoną przez Bogusławę Frosztęgę i opublikowaną w "Dialogu" w 2015 roku sięgnęła Iwona Kempa (również opracowanie muzyczne) i przeniosła ją na Scenę Główną Teatru Ateneum w Warszawie. Będzie to polska prapremiera tej tragikomedii.

Magdalena Schejbal i Marian Opania na plakacie, na którym wykorzystano zdjęcie Krzysztofa Bielińskiego. / Fot. Teatr Ateneum w WarszawieTytułową rolę zagra jeden z najwybitniejszych aktorów polskich, Marian Opania. André ma osiemdziesiąt lat, znajduje się w stosunkowo dobrej kondycji fizycznej, no może poza pojawiającymi się kłopotami z pamięcią. Jego córka, Anna (w tej roli pojawi się Magdalena Schejbal) stara się na miarę swoich możliwości zapewnić ojcu jak najlepszą opiekę w przekonaniu, że to spowolni postęp choroby. Okaże się jednak, że największym problemem pana André jest rozpad więzi rodzinnych, brak zrozumienia, empatii, szczęścia, a czasem najzwyklejszego zdrowego rozsądku. Kto w tych okolicznościach zachowa się uczciwie, a kto będzie wykorzystywał nieszczęście? I czyj świat jest prawdziwszy – chorego ojca czy pozornie zdrowej rodziny?

W pozostałych rolach wystąpią: Przemysław Bluszcz (Pierre), Paulina Gałązka (Laura), Dariusz Wnuk (Mężczyzna) i - na zmianę - Małgorzata Mikołajczak / Paulina Kondrak (Kobieta). Scenografia i kostiumy są dziełem Justyny Elminowskiej, a reżyseria światła i projekcje – Mateusza Wajdy. Po premierze "Ojciec" w Teatrze Ateneum zostanie zagrany w dniach 9,11,12,25 - 27 kwietnia, 20,21,27,28,30 i 31 maja bieżącego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.