Facebook Google+ Twitter

Ojciec Rydzyk idzie za ciosem

Awanturnictwo polityczne hochsztaplera w sutannie osiągnęło - wydaje się - szczyty. Ale jak znam życie, to jeszcze nie koniec możliwości tego człowieka.

fot. Maurycy Prodeus Od momentu, kiedy o. Rydzyk "rzucił szambem" w spotkanie prezydentowej z grupą mądrych, znanych i uznanych kobiecych autorytetów - jego wypowiedź została usankcjonowana przez osobę, która w razie katastrofy politycznej na szczytach państwa, zostaje tego państwa głową. Przez marszałka Sejmu, pana Jurka.

Gdybyż pan marszałek zdobył się w tym momencie chociażby na okazanie niesmaku, zażenowania lub inny przejaw NIEakceptacji wypowiedzi! Ale nie. Pan marszałek bez zmrużenia oka przyjął do wiadomości "szambo", co zaowocowało gorszącymi rozważaniami wśród rydzykowych podlizywaczy.

A to szwagierka została wprowadzona w błąd (czyli - cóż za bezmyślne babsko!), a to szambo nie dotyczy bezpośrednio pani prezydentowej, a to - słuchajcie, słuchajcie! - szambo nie jest jako słowo wyrazem obraźliwym. To "semantyczne" filozofowanie wydalił z siebie pan Wierzejski. Zapomniał dodać tylko, że w zasadzie żadne słowo jako takie nie jest obraźliwe - jego obraźliwość zależy wyłącznie od kontekstu w jakim jest użyte. Np. kretyn, baran lub idiota - są słowami zwyczajnymi, dopóki się ich nie użyje w celu nazwania w ten sposób np. pana X, Y, W.

Inni - sama elita władzy i świecznik - wypowiadają się na temat spotkania, prezydentowej i spraw kobiecych w sposób równie obraźliwy, chociaż przy użyciu innego słownictwa. Vide - Sobecka i Giertych, którzy wznieśli na szczyty histerii i religijnego amoku sprawę aborcji.

Nic więc dziwnego, że w atmosferze przyzwolenia i akceptacji dyrektor imperium "Radia Maryja" pozwala sobie na dalsze, publiczne zniewagi; tym razem pod adresem prezydenta "schizofrenika". Słowo to, jak wiadomo, też obraźliwe nie jest. Należy tylko takiego człowieka poddać leczeniu.

W taki to sposób osoba publiczna, znana i niestety uwielbiana przez ileś tam tysięcy zwolenników religijnej ekstremy, poniewiera publicznie już nie tylko małżonkę, ale człowieka pełniącego najwyższy urząd w państwie. Przy pełnej akceptacji ludzi temu urzędowi służących. To jest dopiero schizofrenia! To jest "naszej młodzieży chowanie"! To jest dbanie o autorytet państwa! I to jest faktyczny premier, marszałek i prezydent. Trzy w jednym.

Wczoraj - w pierwszym dniu obowiązywania nowych przepisów lustracyjnych – wielu dziennikarzy i działaczy powtarzało jak mantrę: ojciec Rydzyk oczywiście też, bo jest osobą publiczną itd, itd.

Ludzie! Jak znam życie ojciec Rydzyk pokaże wszystkim gest Kozakiewicza bez smarowania łokcia żelem przeciwbólowym. A w Sejmie padnie wniosek o "nowelizację" ustawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

ef - pani Sobecka wypomniała prezydentowi Kaczyńskiemu, że to dzięki (cyt.)"nam" czyli wyborcom pod wodzą Rydzyka i zapewnej tej pani - został prezydentem. Powiedziane to było tonem nasuwającym automatycznie ciąg dalszy czyli "tańcz jak śpiewamy, bo......"
Zakamuflowana pogróżka kryje wbrew intencjom tej pani nadzieję: przestaną popierać, prezydent z pałacu wyleci i - i cóż dalej? Nie liczy się chyba bojowniczka o moralnośc z tym, że pies z kulawą nogą potem już takiego teamu nie wybierze.
Tak czy inaczej, wszystko ma swój koniec i należy tylko trochę poczekać. Howgh!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż. Już w momencie wyborów, kiedy Rydzyk otwarcie namaścił PiS, jako odnowicieli państwa polskiego, widać było co się będzie działo. A PiS Rydzykowi nie podskoczy, bo moherowe berety, to znaczna część elektoratu PiSu. Mówiąc prościej, Rydzyk może sobie szaleć jak chce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuję, aby nie nazywać Tadeusza Rydzyka ojcem. Nazywając tego człowieka ojcem w jakiś sposób nobilitujemy jego postać, podnosimy do rangi " ojca duchownego " - przewodnika i duszpasterza. Nie jest on ( celowo piszę z małej litery ) przewodnikiem duchowym, a tym bardziej duszpasterzem. To jest po prostu sprawny przedsiębiorca, bazujący na ludzkiej naiwności i fundamentalnej wierze katolickiej. Rydzyk wykorzystuje bardzo sprawnie te cechy naszego społeczeństwa, budując swoje imperium na bazie pieniędzy wiernych, którzy niejednokrotnie powierzali temu panu całe swoje majątki. Tak więc ten niby ojciec jest po prostu Tadeuszem Rydzykiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwigo, "z ust mi to wyjęłaś" +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry tekst. Podoba mi się styl (za to plus) a jeszcze bardziej treść (tutaj dałbym kilka plusów, gdyby była taka kategoria). Dawno w mediach nie słyszałem tak prawdziwej wypowiedzi w kontekście tego Pana. Ktoś w końcu nazwał szambo po imieniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.