Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

434 miejsce

Ojciec Rydzyk - ksiądz, biznesmen czy... Antychryst?

Dziwny, oj dziwny to kraj, ta Polska. Kraj, w którym zakonnik, ksiądz, czort wie kto - zamiast prowadzić swoje owieczki ku wiecznemu zbawieniu, zajmuje się polityką i budowaniem własnej fortuny.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellCelebryta w sutannie rozdaje wyborcze poparcie, zawiązuje sojusze partyjne, poucza i łaje rządzących, zawłaszcza Jasną Górę. Za wyłudzone nabożnie pieniądze od starych, steranych życiem ludzi, stworzył prawdziwe imperium medialne: radio, telewizję, gazetę, własną uczelnię. I pewnie nie koniec na tym. Jedyny nietykalny człowiek w tym kraju. Boją się go tknąć nasi prezydenci, premierzy, ministrowie, ABW, NIK etc. Boi się go nasza hierarchia kościelna, bo jest na swój sposób przydatny. Gdy jego radio nadawało nielegalnie reklamy, zignorował wezwanie do KRRiT i nic. Ukarany grzywną w wysokości 3,5 tys. zł za nielegalną zbiórkę pieniędzy, oświadczył, że "nie myśli płacić". Prasa alarmuje, że ma 4 mln zł zaległości wobec fiskusa, a skarbówka zajmuje się tylko zgodnością jego działalności ze statutem fundacji. Zaproszony do Brukseli przez europosłów PiS, wygłosił mowę polityczną, w której oskarżył własny kraj i rząd o metody terrorystyczne, na co rząd wysłał skargę do samego papieża! A nuż obłoży go ekskomuniką i zablokuje drogę do przyszłej kanonizacji. Co nie jest takie niemożliwe. Czy to nie szczyt bezradności i śmieszności?

Jest takie powiedzenie: jak jest zapotrzebowanie, zjawi się i produkt. To właśnie produkt naszej chorej sytuacji społeczno-politycznej i religijnej. Ojciec-dyrektor. Co to za zestawienie? Poza sutanną i celebracją przy ołtarzu, okraszoną politycznym kazaniem, nie ma w nim nic duchowego. Media raz po raz donoszą o jego bogactwie osnutym tajemnicą. Oficjalnie posiada mniej niż żebrak pod jego kościołem. Radio Maryja, Telewizja Trwam, szkoła wyższa i gazeta funkcjonują dzięki darczyńcom i wolontariuszom. Zaś drobny dobytek, który posiada, należy do zakonu redemptorystów. Na wszelkie zarzuty odpowiada, że przecież Kościół nie może prowadzić działalności gospodarczej. Żyje jak bogacz; odpoczywał na Wyspach Kanaryjskich, jeździł wartym 250 tys. audi, przymierzał się do zakupu śmigłowca... W tym kraju nie da się sprawdzić, ile zarabia na swojej szarej strefie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Leszek, jedyną głupią owieczką jesteś ty bo nie wierzysz w swoją siłę przebicia podejrzewam, że nigdy nie miałeś mocnej samooceny a wszystko w co wierzysz to jest ojciec dyrektor i radio maryja. Życzę powodzenia i zrozumienia, że świat nie polega tylko w słuchawce radia i telewizji trwam. Pozdrawiam i życzę rozumu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Chorążewicz
  • Andrzej Chorążewicz
  • 23.04.2012 11:42

"Moherom" się wydaje że jak ktoś ustroi się w koloratkę to jest już księdzem. Ksiądz powinien zachowywać się jak ksiądz a nie prowodyr "kiboli".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piszesz że; "Do nacisków na Radę włączył się także Episkopat"m czyli instytucja ktora podobno odcina się od Ojca Rydzyka. To jest właśnie ten fałsz pasterzy głupich owieczek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekajmy cierpliwie,aż moherom beretki z oczu spadną

Komentarz został ukrytyrozwiń
obloczek
  • obloczek
  • 19.01.2012 21:14

on naprawde musi byc Antychrystem to co wycznia w polsce ,a rzad i sluzby sprawiedliwosci na to nie reaguja???? bardzo dziwne , opetuje ludzi i sam jest diablem na tej ziemy bo jest falszywy zaklamany i zyje s luksusie z ludzkiej glupoty i krzywdy wielu dzieci ,diablisko polskie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Terner
  • Jurek Terner
  • 19.01.2012 19:26

Pranie mafijnych pieniedzy ?
cyt: "W przypadku TV Trwam sprawozdanie finansowe, które zostało przedłożone, jest dla KRRiT niewiarygodne. Dlaczego niewiarygodne? Dlatego że TV Trwam, a dokładnie Fundacja Lux Veritatis, miała pożyczać pieniądze od zakonu i na prośbę KRRiT, aby w uzupełnieniu wniosku dokładnie napisali, jak tę pożyczkę będą spłacać, przekazali informację, że jest ona poufna i że Fundacja Lux Veritatis nie zamierza KRRiT o tym informować "

Komentarz został ukrytyrozwiń

@adam kluisz Dzisiaj 10:00
Panie Adamie, z tymi hektarami, to nikt nie uwierzy, bo to nie do sprawdzenia, a i pan Rydzyk taki głupi nie jest, skoro potrafi prowadzić różne interesy. Nikt w takie bajki panu nie uwierzy!

Natomiast kalkulacja cen paliw w tych dwóch okresach - pokazuje rzeczywiście majsertsztyk polskich ekonomistów, którzy zarządzają obecnie gospodarką.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Beata Rudnicka
  • @Beata Rudnicka
  • 19.01.2012 10:34

W tym właśnie rzecz,że Rydzyk czuje powołanie do oszukiwania,kłamania, wyłudzania i dlatego założył "czarną kieckę". Właściwy człowiek na właściwym miejscu i we właściwym towarzystwie.W państwie,które jest w rzeczywistości nieformalnie państwem wyznaniowym,proceder uprawiany przez Rydzyka i jego kolegów jest całkowicie bezkarnym,a co więcej-jest chroniony przez instytucje,które obligatoryjnie są powołane do walki z każdym przejawem kryminogennych zachowań.To,że Rydzykowi nie postawiono zarzutów,wynika jedynie z faktu istnienia katolickiego totalitaryzmu,którego niewolnikami jest państwo polskie i jego obywatele.
~konio~

Komentarz został ukrytyrozwiń
adam kluisz
  • adam kluisz
  • 19.01.2012 10:00

Zetknąłem się z opinią o księdzu Rydzyku podczas uczty weselnej. Mówił mi o nim jego pracownik a konkretnie kierowca tira, który wolał zamienić pracę w firmie transportowej i wyjazdach w obce kraje na pracę kierowcy wielkiej wywrotki w jednej z kopalń ojca Rydzyka(fundacji Ojca Rydzyka).
-Chłopie- mówił do mnie-ja tu zarobie o jedną trzecia więcej niż tam, jeżdżąc na końce świata- czy ty wiesz ile Rydzyk płaci rolnikom za ich ziemię- zapytał.
Gdy skinąłem, że nie wiem odparł.
-Po sto złotych za metr2-zawolał- po sto złotych to jest po milion za hektar.
Mówcie co chcecie, ale według mnie to nie jest oszust.
To raczej nasz rząd nas oszukuje. Bo gdy baryłka ropy kosztowała 120 dolarów cena paliwa wahała się około 4,50 zł. a teraz gdy baryłka ropy kosztuje 110 dolarów paliwo kosztuje około 6 zł.
Więc kto tu jest oszustem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny anonimie "pax", nie mam pretensji do księży, że chcą się unowocześnić. Nie muszę się dowartościowywać. Po prostu propaguję właściwe myślenie. Rydzyk mi popularności nie podniesie. Piszę o pazerności i matrializacji Kościoła, także o ciężkich grzechach, które ma na sumieniu / afery majątkowe, pedofilia /. Wszyscy to widzą i komentują. Pan "pax", jako głęboki katolik ma prawo do indożenia się.
I do poświęconej adrenaliny. Pax !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.