Facebook Google+ Twitter

Ojciec Rydzyk lobbuje u ministra w sprawie swojej uczelni

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-07-13 10:13

Ojciec Tadeusz Rydzyk, najsławniejszy polski redemptorysta i właściciel Radia Maryja i telewizji Trwam, spotkał się w środę z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Michałem Seweryńskim.

Rydzyk założył kilka lat temu własną szkołę wyższą. Po dojściu do władzy PiS oczekuje, że jego Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia rozwinie skrzydła.

Początkowo nikt nie chciał potwierdzić spotkania. - O niczym takim nie wiemy - odpowiadali kolejni pracownicy biura prasowego ministerstwa. Po kolejnych rozmowach usłyszeliśmy: - Spotkanie dotyczyło otwarcia w szkole nowych kierunków studiów, ale szczegóły zna tylko minister Seweryński. Niestety jest bardzo zajęty.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że Rydzyk od kilku miesięcy zabiega o to, by za naukę w jego szkole płacił budżet państwa, a nie studenci. Jego asem w rękawie może okazać się poparcie, jakiego TV Trwam i „Nasz Dziennik” udzieliły Prawu i Sprawiedliwości przed wyborami.

Szkoła nie ma prawa przyznawania absolwentom tytułu magistra. Za to ojciec Rydzyk ma dzięki niej tytuł profesora, przyznany przez własną szkołę, a nie przez prezydenta.

W ramach studiów zawodowych szkoła oferuje kierunek „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna; specjalność - kultura medialna” oraz „Politologia, specjalność - polityka społeczna”. Prowadzi też podyplomowe studia dziennikarskie. Od kandydatów wymagany jest list polecający od proboszcza.

- Nasza uczelnia ma kształcić ludzi silnych i odważnych, nie chwasty - reklamował swoją szkołę Rydzyk. Podkreślał, że kształci kadry dla prawdziwie niezależnych mediów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.