Facebook Google+ Twitter

Ojciec Rydzyk może być wezwany przed komisję śledczą do spraw nacisków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-20 14:58

O sprawie poinformował członek komisji Sebastian Karpiniuk z PO. Zaznaczył jednak, że wcześniej należałoby potwierdzić zeznania Andrzeja Leppera. Według Leppera, ojciec Rydzyk miał powiedzieć, iż wobec lidera Samoobrony jest stosowana prowokacja.

Karpiniuk powiedział, że jeśli ktoś wypowiada takie zdanie, to musi znać powody prowokacji. Poseł zaznaczył, że nie jest pewne, czy rzeczywiście Tadeusz Rydzyk wypowiedział takie zdanie. Ma to być zweryfikowane przez komisję.

Poseł PiS Jacek Kurski uważa, że nie ma podstaw do wezwania dyrektora Radia Maryja, bo nikt nie potwierdził tej relacji. Zaznaczył jednak, że mimo to posłowie Platformy mogą zgłosić taki wniosek przez złośliwość. "Spodziewam się tu nie tylko zaznawania ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka, ale i prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkich świętych" - stwierdził poseł PiS.

Andrzej Lepper zeznał przed komisją śledczą, że był bezpodstawnie inwigilowany. Jego zdaniem, w aferze gruntowej chodziło jedynie o usunięcie go z rządu w atmosferze skandalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.