Facebook Google+ Twitter

Ojciec Rydzyk: Polski naród jest eksterminowany [Wideo]

"Czy naprawdę opozycja nie może zrobić czegoś więcej, aby zatrzymać tą eksterminację narodu polskiego?" - pyta z żalem na antenie TvTrwam o. Rydzyk. Redemptorysta rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim.

 / Fot. GRZEGORZ DĘMBIŃSKI / POLSKAPRESSEW programie "Rozmowy niedokończone", w którym wziął udział Jarosław Kaczyński, Ojciec Rydzyk powiedział, że w Polsce ma miejsce eksterminacja narodu polskiego. Proces ten odbywa się na kilku szczeblach, ale najbardziej jest widoczny na poziomie biologicznym oraz kulturowym.

Duchowny doszedł do takich wniosków, po rozmowie z jednym z lekarzy, który powiedział, że ludzie bardzo ciężko chorzy, ze względu na wysoką cenę leków, rezygnują z ich kupna. Ponadto Rydzyk wskazał, że współczynnik przyrostu naturalnego w Polsce jest jednym z najgorszych w Europie. Według duchownego jest to celowe działanie.

Co się tyczy aspektu kulturowego, szef Radia Maryja ma tutaj myśli wycofywanie lekcji religii ze szkół oraz ograniczanie liczby godzin lekcji historii w szkołach: "Młodzież szkolna więcej wie o Mezopotamii niż o Polsce" - twierdzi. Ponadto wskazuje, że masowo likwiduje się szkoły; jest to według niego jeden z dowodów na to, że atakuje się polską rodzinę. Rydzykowi chodzi o to, że dzieci będą musiały pokonywać większe odległości, aby dotrzeć do szkoły, i przez to spędzą mniej czasu z rodziną. Ksiądz zaznacza, że mowa tu o specyficznych szkołach; bez lekcji religii.

Dodaje również, że coraz więcej młodych ludzi opuszcza Polskę, co jest dużym osłabieniem naszego państwa.

Próbując to wszystko uporządkować, o. Rydzyk uważa, że świat tworzy nową moralność: "Dwie mamusie, dwóch tatusiów - i tego uczy się już w szkołach" - mówi z przejęciem.

Zobacz wideo --->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (103):

Sortuj komentarze:

Nina
  • Nina
  • 21.03.2012 21:52

Panie Radosławie Kowalski (takim się posługujesz Nickiem ) , PISZ NIE UKRYWAJ PRAWDY PRZED NAMI .
Dlaczego jest tak skrzętnie ukrywana prawda o Kaczyńskich- o rodzinie Jadwigi (zony Rajmunda i matki Lecha i Jarosława), Rajmundzie (ojcu Lecha i Jarosława-to ze związku małżeńskiego z Jadwiga )czy to jest ich rodowe nazwisko?!
Kim są Kaczyńscy ?
Jak zdobyli , wyłudzili , kupili POLSKIE OBYWATELSTWO ? .Jakiej as narodowości i komu służą tak gorliwie , że za wszelką cenę dalej nas skłócają .
Weź się za porządna relacje o Jarosławie Kaczyńskim .Co on dobrego nam Polakom zrobi ?Co zrobił Rzeczpospolitej Polskiej , oczywiście dobrego?
PISZ I NIC NIE WYBIELAJ .Pisz tylko i wyłącznie prawdę , TĄ RZECZYWISTA a nie propagandę .

Komentarz został ukrytyrozwiń
wsciekla
  • wsciekla
  • 13.03.2012 14:12

NIE NAWIDZE RYDZYKA I JEGO KLECHOW B A N D A ZLODZIEI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CHCA ZADZIC NAMI NIGDY W ZYCIU NIE UDA SIE WAM !!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
VERSAILLES
  • VERSAILLES
  • 12.03.2012 19:36

f Dzisiaj 18:53
f-aja,ty masz zaćmę,czy katarktę???

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katolik
  • Katolik
  • 12.03.2012 19:16

Chcę się podzielić pewnym artykułem:

Episkopat rozbity, nie potrafi rozwiązać problemu Radia Maryja, Telewizji Trwam a połowa duchowieństwa jest zarażona ksenofobią - napisał do abp. Celestina Migliore legendarny duszpasterz i opozycjonista

Dominikanin o. Ludwik Wiśniewski wysłał we wrześniu ubiegłego roku(2010r) do przedstawiciela Watykanu w Polsce. Na ośmiu stronach przedstawił niezwykle surową diagnozę stanu polskiego Kościoła. Zabrakło Jana Pawła II. Jeszcze za Jego życia, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, zaczęło się w naszym Kościele dziać coś niepokojącego - czytamy. Oto największe problemy, które opisuje o. L Wiśniewski:

" Gorszący podział w polskim Episkopacie ". Objawia się on przez popieranie "inicjatyw i dzieł formalnie katolickich, a w rzeczywistości pogańskich, bo jątrzących i dzielących społeczeństwo i Kościół". Przykład: część biskupów publikuje w "Naszym Dzienniku", w którym "roi się od oszczerstw". Dominikanin Ojciec Ludwik Wiśniewski nie tak jak Rydzyk redemptorysta .Redemptorystów już wygnano z Polski -konkretnie z Księstwa Warszawskiego za szpiegowanie na rzecz Prus. Ojciec Ludwik Wiśniewski wypomina niektórym biskupom, że poparli "nieracjonalny protest" tzw. obrońców krzyża przed Pałacem Prezydenckim. "Czyżby nie wiedzieli, co czynią i jak bardzo przyczyniają się do rozbijania Kościoła?".

Połowa księży jest "zarażona ksenofobią, nacjonalizmem i wstydliwie skrywanym antysemityzmem", a bardzo wielu kapłanów "zatraciło granice między ewangelią a polityką". "Źle jest, kiedy podczas liturgii potrafią w niewybrednych słowach potępiać albo popierać partie polityczne i konkretnych polityków".

- Nierozwiązany problem Radia Maryja i Telewizji Trwam , gdzie oprócz modlitwy ludzie "uczą się fanatyzmu i niechęci, a nawet nienawiści do inaczej myślących". Zdaniem o. Ludwika Wiśniewskiego biskupi nie umieli się z tym uporać. Podobnie jak ze sprawą abp. Juliusza Paetza, a także z lustracją, w tym awanturą wokół abp. Stanisława Wielgusa.

Zakonnik , Dominikanin Ojciec Ludwik Wiśniewski zarzuca też hierarchom "nieumiejętność komunikowania się ze zmieniającym się światem". Podkreśla, że ich przekonania wypowiadane "najczęściej ze swadą i wielką pewnością w opinii profesjonalistów bywają często niekompetentne".

Pisze dalej i .Ludwik Wiśniewski . Ma nadzieję, że zaczną "przywracać prawdziwą twarz Kościołowi"-jest . Miałyby się tym zająć specjalne zespoły pod patronatem któregoś z liczących się biskupów. Chodzi m.in. o zespół „do sprawy wychowania i wykształcenia religijnego dzieci i młodzieży” czy oceniający działalność mediów o. Rydzyka.


To jest zamieszczone w katolickim miesięczniku "Więź "

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 12.03.2012 19:16

Versailles- czemu dręczysz o. Rydzyka,przecież jest on dokładnie Twoim przeciwieństwem,a tak już w przyrodzie musi być. "NIE" szczyć się swoją inteligencją,bo to jest mało eleganckie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytułowemu panu pięknie w niebieskim.... :-)))
powinien się tak stroić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 12.03.2012 18:53

Zboczeńcu o nickach :edwin,kutas ,versailles i 100-u innych, lecz się.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wesolek
  • wesolek
  • 12.03.2012 18:22

wypiepszylismy okupanta hitlerowskiego, rodzieckiego a nie umiemy dac sobie rady ze zlodziejskim okupantem watykanskim

Komentarz został ukrytyrozwiń
VERSAILLES
  • VERSAILLES
  • 12.03.2012 17:54

Ale SZAMBO!!!
jasio/peniss -
kutas -
nicki adekwatne do osobników pod nimi
no i "rozumowanie" wyłącznie tymi ORGANAMI.
Tak zazwyczaj postępują "dzieci" ulicy zrodzeni/wychowywani
w konkubinatach,często patologicznych (alkoholizm,nzrkomania)
Żadnych WARTOŚCI,dogadzanie swoim nałogom i żądzom,jednym słowem,
moralne SZAMBO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
VERSAILLES
  • VERSAILLES
  • 12.03.2012 17:23

edny Dzisiaj 11:47
A ty odmóżdzony LEMINGU łykający papkę z Gów..no Prawda i Urbanowego Organa,
czy dyżurny POżyteczny IDIOTA? A?
Uważasz się za KOGO? Nie ośmieszaj się PALANCIE,wielbicielu dewianów i wrogów
Kościoła i Polski,czyli PO(Platformerskiego Obłędu),Ruchawki Paligłupa i komuchów
PO bez medialnego wsparcia miałaby poparcie na poziomie błedu statystycznego . Jaki w Polsce jest pluralizm medialny to najlepiej widać po niedawnej roszadzie w tygodnikach: naczelny WPROST, "obiektywny" Lis, przeszedł do Newsweeka, a z kolei stery WPROSTa przejął dawny naczelny Newsweeka, a ten którego wywalili z Newsweeka żeby przyjąć Lisa, odnalazł się jako komentator... jakże by inaczej, Gu..Wyb... I taki mamy "pluralizm" medialny, a cała ta hałastra to, jedna wielka ściema i mydlenie oczu. Diagnoza J.Kaczyńskiego z niedawnej audycji w "Radiu Maryja" sprzed kilku dni: w Polsce media nie pełnią w żadnej mierze funkcji kontroli (tej) władzy, ale są jej częścią. Są częścią systemu sprawowania władzy przez opcje, która dobiła targu z komunistami przy Okrągłym Stole.