Facebook Google+ Twitter

Ojciec Rydzyk wysuwa swojego kandydata na prezydenta RP

Założyciel Radia Maryja prawdopodobnie poprze Zbigniewa Ziobrę w kolejnych wyborach prezydenckich. Jak donosi Newsweek, o. Tadeusz Rydzyk spotyka się w tej sprawie z najważniejszymi politykami w Polsce.

Newsweek dotarł do jednego z polityków prawicy, który spotkał się z o. Rydzykiem, by omówić ewentualne poparcie dla Zbigniewa Ziobry w następnych wyborach prezydenckich. Rozmówca donosi, że redemptorysta jest rozczarowany prezydenturą Lecha Kaczyńskiego, dlatego szuka poparcia dla swojego kandydata. Stanowczy wyraz jego dezaprobaty dla prezydenta RP wyszedł na jaw przy okazji opublikowania w mediach tzw. "taśm Rydzyka". - Lech Kaczyński mnie oszukał - mówił na nagraniu toruński zakonnik.

- Podczas spotkania Rydzyk zapytał mnie nawet, w jakiej sytuacji Jarosław byłby w stanie poprzeć Ziobrę? - zdradził polityk z otoczenia premiera. Minister Ziobro stanowczo odcina się od wszelkich spekulacji dotyczących zmowy z Rydzykiem. Zapewnia, że w trakcie spotkać nigdy nie poruszali tematu wyborów prezydenckich.

Z kolei Przemysław Gosiewski mówi, że Lech Kaczyński jest dla niego naturalnym kandydatem w wyborach w 2010 roku, jednak w kuluarach sejmowych już spekuluje się na temat ewentualnej kandydatury Zbigniewa Ziobry - donosi Newsweek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Zbyszek na prezydenta? Ja będzie tak szybko wspinać sie po szczeblach kariery to musi uważać żeby nie uderzyć w księżyc:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że już na niego czas!! Co się tyczy polityki, niech się lepiej nie miesza!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Coz, prawdziwym komentarzem bedzie decyzja generala Redemptorystow. I parafrazujac slowa klasyka retoryki - niech w koncu skoncza sie czasy mieszania Kosciola w Polsce z szambem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ramach apolityczności kościoła - oczywiście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.