Facebook Google+ Twitter

Ojciec Rydzyk: Zjednoczenie PiS i Solidarnej Polski nie jest moją rolą

W wywiadzie dla "Uważam Rze", o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja stwierdził m.in., że nie jest jego rolą ponowne zjednoczenie PiS i Solidarnej Polski.

 / Fot. Piotr Krzyżanowski/Polskapresse"Nie, to nie jest moja rola, każdy musi sam wybierać. Nawet różnić się można pięknie. Szanuję ludzi z obu ugrupowań" - tak odniósł się dyrektor Radia Maryja do pytania redaktorów Michała i Jacka Karnowskich, czy pragnąłby ponownego zjednoczenia obu formacji. O. Rydzyk podkreślił również, że nie przynależność do PiS, a dobra wola decyduje o tym, czy komuś zostanie udostępniona antena Radia Maryja. "Niektórzy tak narzekając na to, że nie są zapraszani, powinni popatrzeć na to, co mówili o Radiu Maryja, o słuchaczach" - powiedział o. dyrektor.

Dyrektor stacji wyraził też zadowolenie, że do 2 lutego doszło do Radia Maryja ponad 900 tys. poświadczonych kopii listów obywateli do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w których wyrazili swój protest wobec decyzji o nieprzyznaniu Telewizji Trwam koncesji na nadawanie na multipleksie. O. Rydzyk podziękował też Radzie Stałej Konferencji Episkopatu Polski i biskupom, ''którzy wystosowali apel przeciwko tej niesprawiedliwości".

W wywiadzie o. Rydzyk podkreślił również, że choć nie zawsze zgadzał się ze śp. prezydentem Lechem Kaczyńskim, to uznaje go za najlepszego prezydenta po II wojnie światowej. Dyrektor Radia Maryja powiedział również, że choć mówi Jarosławowi Kaczyńskiemu, że się z nim czasami nie zgadza, to ma do niego wielki szacunek. "Ale nie jestem z żadnej partii" - zaznacza o. Rydzyk.

Redemptorysta opowiada też o pozostałych dziełach medialnych, które udało mu się zbudować, rozprawia się z kłamstwami wymierzonymi przeciwko jego osobie i stacji oraz podkreśla wagę mediów w kształtowaniu opinii ich odbiorców. Wywiad z o. T. Rydzykiem można przeczytać w najnowszym wydaniu "Uważam Rze" (6-12 lutego). W numerze znajduje się też tekst Piotra Semki poświęcony osobie o. Rydzyka i jego medialnym sukcesom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Gość (Maurycy)
 • Gość (Maurycy)
 • 22.02.2012 10:23

O.Rydzyk przesadza z tą koncesją, jakby nie wystarczył mu taki kanał jaki był dotychczas. Po za tym nie wypowiem się na jego temat... szkoda słów.

Przeczytajcie: link

Komentarz został ukrytyrozwiń
dżokej
 • dżokej
 • 07.02.2012 08:55

Śmiechu warte to co pisze Piotr Semka ! Kto niedawno widział Semkę ten wie że Semka jest brzemienny. Maciarewicz zdradził, że sprawcą ciąży Semki jest Ojciec Redemptorysta. Przecież wszyscy wiedzą co pod sutanną nosi Brat Tadeusz z Torunia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
J 23
 • J 23
 • 06.02.2012 21:00

Bracia Karnowscy nie zadawali trudnych pytań. Rydzyk to największe zło p II wojnie . To jego rozgłośnie podzieliły naród. Jak zwykle w takich wywiadach rozmówca znał pytania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
O> TADEUSZ
 • O> TADEUSZ
 • 06.02.2012 16:52

Tylko o. Rydzyk jest nadzieją polskiego Kościoła!

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
 • fujara
 • 06.02.2012 16:07

polski ksiadz molestowal 11 letniego ministranta w niemczech.grozi mu 10 lat wiezienia.co na to kosciol co na to rydzyk.nic. takich przypadkow jest coraz wiecej.w kosciele katolickim najwiecej co o czyms swiadczy.okropne

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek Malicki
 • Jacek Malicki
 • 06.02.2012 14:04

Brawo Przemek. To twój setny artykuł!!!!!!!!!!!!!!!!!! W kwestii artykułu, to należy zwrócić uwagę na dotychczasową rolę Ojca Rydzyka i miejsce jakie będzie odgrywał w przyszłości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.