Facebook Google+ Twitter

Ojciec Tadeusz Rydzyk o poniewieraniu pasterzy

Okazuje się, że przeproszenie za wypowiedź może być wstępem do jej rozwinięcia... Polskie MSZ swoje, ojciec Tadeusz Rydzyk swoje.

Uczestnicy XXXI Archidiecezjalnej Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki wyruszają z Przemyśla na Jasną Górę, 4 lipca. Do celu pątnicy dotrą w połowie lipca. / Fot. PAP/Darek DelmanowiczNajpierw było wystąpienie w Parlamencie Europejskim. - Jesteśmy tutaj, w Brukseli, ja nie wiem co na to ta Bruksela, bo jesteśmy wykluczani, dyskryminowani. To jest totalitaryzm. Ja nie żartuję. To jest totalitaryzm" - mówił wówczas.

Nienauczony reakcją polskiego MSZ, niepamiętający wygłoszonych osobistych swych słów przeprosin, skierowanych do "wszystkich tych, którzy mogli się poczuć dotkniętymi" - "w sobotę wieczorem na Jasnej Górze, po rozpoczynającej pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja mszy, w przemówieniu do wiernych o. Rydzyk zaapelował m.in., by nie pozwalali na "poniewieranie pasterzy w Polsce". - Gdzie jak gdzie, ale w kraju błogosławionego Jana Pawła II szanujmy kapłanów – wzywał redemptorysta.

Przypomniał, że papieżowi zależało, by Polska poniosła ewangelię do Europy. - Mówili nam jak mieliśmy wejść do tej Unii Europejskiej, mówili nam, że będziemy ewangelizować, Kościół będzie miał takie szanse. Ale jak jeden ksiądz pojechał do Brukseli nie w swojej sprawie, to go chcieli zatłuc od razu, jak powiedział trochę prawdy - bardzo krótko, oczywiście na skróty, bo nie było można dużo – relacjonował o. Rydzyk.

- Widzicie, ja też myślałem, że to będzie taka ewangelizacja, otwarte oczy, ręce, serce, a tu nic. Co mamy? Pośmiać się, pobłogosławić i do roboty, do ewangelizacji. Nigdy nie kamieniujmy księży, nigdy. Gdybyśmy tak mogli napisać białą księgę, to myślę, że każdy biskup miałby taką białą księgę prześladowań – w Polsce, w naszych czasach – i przez media odbieranie dobrego imienia – mówił redemptorysta.

- Zatłuką żywcem, tak jak ks. abp. (Stanisława) Wielgusa. (…) Nikt nie ma prawa drugiego człowieka obmawiać, mówić na niego w mediach, gdzie indziej, po sądach włóczyć, jeżeli on nie ma prawa się bronić, jeżeli mu się usta zamknie. (…) To nie jest demokracja – to się kłania ten stary system, ale może jeszcze ulepszony, w białych rękawiczkach – ocenił o. Rydzyk."

Ks. abp Stanisław Wielgus to TEN, o którym mówiono : "Arcybiskup Nuncjuszowi nie skłamie - chociaż nie wszystko Mu powie..."

"Główne uroczystości 19. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę odbędą się w niedzielę. Jednym z punktów mszy ma być przekazanie klasztorowi tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej, którą Rosjanie usunęli z miejsca tragedii w przeddzień pierwszej rocznicy tego wydarzenia. Tablicę – jako wotum – przekażą przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010."

Ręce opadają...

Cytuję za onet.plWybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Wiem jedno niewolno mieszac Boga z polityka . PAN JEZUS POWIEDZIAL POZWOLCIE OBYDWU DOTRWAC DO ZNIWA A POTEM PRZYJDA RZENCY [ANIOLOWIE] I ZBIORA PRZENICE DO SPICHLEZA A KONKOL DO PIEKLA . POMSTA DOMNIE NALEZY TAK MOWI BOG JA ODDAM KAZDEMU WEDLUG JEGO UCZYNKOW .TO BANALNIE PROSTE NIECH KAZDY SLUZY . A PAN PANOW OSADZI KAZDEGO WEDLUG UCZYNKOW JEGO . JEZUS MOWI TY IDZ I GLOS SLOWO BOZE ,ZOSTAWCIE CO BOZE BOGU A CO CESARSKIE CESARZOWI .A POZATYM NIEBO I ZIEMIA PRZEMINA ALE MOJE SLOWA NIE PRZEMINA POPROSTU ROBMY CO DONAS NALEZY A PAN W SWOIM CZASIE TO OSADZI SPRAWIEDLIWIE .PILNOJ SAMEGO SIEBIE CZUN DOBRZE A BEDZIESZ MIAL NAGRODE W NIEBIE TUTAJ JESTESMY TYLKO PRZECHODNIAMI .MARZENIA MYLA A ZYCIE CHWILA POCUSZ WIEC SNIC KOCHAC TO ZYC.TO CO SIEJESZ TO I ZBIERAC BEDZIESZ .TRZYMAJ TO CO MASZ BY NIKT NIEWZIOL KORONY TWOJEJ .I NA KONIEC JEZUS MOWI TAK KTO CZYSTY NIECH SIE NADAL OCZYSZCZA A KTO BRUDNY NIECH SIE NADAL BRUDZI .PAN PRZYJDZIE SZYBKO I ZROBI PORZADEK WSWOIM KOSCIELE KTO MA USZY NIECH SLUCHA CO MOWI DUCH DO KOSCIOLA. BRATROMAN.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W lesie to szlachetny gatunek, trudny do znalezienia przez grzybiarzy.
W mediach pełno na każdym kroku, nawet bez szukania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
 • Oświecony
 • 14.07.2011 05:23

Jak można szanować kogoś kto sam nie szanuje siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mirella
 • mirella
 • 11.07.2011 00:02

Jest trochę ogłupionych przez Redemptorystę ludzi do tego jeszcze systematycznie "skubanych". Skubanie Episkopat uznaje jako integralną część misji wypełnianej przez chłopaków w kieckach. Starszyzna, ta fioletowo - purpurowa, na ogół obtłuszczone samce - patrzy kaprawymi ślepiami i widzi wyłącznie to co widzieć chce. Beniek Watykańczyk - cóż On im zrobi ? Przecież wyizolują Go od prawdy, tak jak czynią to zawsze. Zauważam że molestatora Petza /Poznań/ zaczynają powoli "wypuszczać" na ulice. W seminarium prawdopodobnie samiec nadal penetruje biednych kleryków. A Redemptorysta przejawia troskę o pasterzy !!! Wawelski dysponent, dystrybutor relikwii nie zaprowadzi żadnego porządku, podobnie jak Nycz. Jak te ch...uje powiedziały - "krzyż to nie nasza sprawa"- mnie zatkało. Gdyby Prezydent był dynamiczny i zdecydowany, to nie mogłoby zakończyć się niczym. I bal trwa. Zanosi się że niestety to PISuary dopiero wprowadzą ład. Na swój sposób, co niekoniecznie może się wszystkim podobać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 10.07.2011 18:30

@ Benon , cóż to 10 tysięcy osób zwiezionych z całej Polski ? to pana cieszy ? ,że mają wyprane mózgi ? biją parasolkami i używają wulgaryzmów? Redemptorysta powinien zostać wywieziony na misje i realizować założenia duchowe do czego został powołany a nie bawić się w politykę. Niestety , biskupi polscy korzystają z jego dóbr doczesnych i tolerują jego antykatolickie działania. On nie ma moralnego prawa powoływać się na JP II , HAŃBI JEGO PAMIĘĆ

Komentarz został ukrytyrozwiń
Benon
 • Benon
 • 10.07.2011 17:45

No i jest was tutaj czterech, a tam ponad 10000. Nic dodać nic ująć - taci jak wy zawsze się znajdą, "nawet w najlepszej rodzinie".

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
 • elaszychlińska
 • 10.07.2011 15:13

Ten pan [ nie zasługuje na inne miano ,pan to bardzo łagodnie] ze względu na zamiłowanie do pieniędzy i luksusu utracił godność. Stał się polskim Rasputinem , zawładnął część klasy politycznej gdzie wiarę zamienił na kasę od polityków. Handel wymienny : my wam poparcie a wy nam kasę i tak w kółko.Niszczy kościół , niszczy Polskę , niszczy polską racje stanu .KASA ponad wszystko ! Rydzyk robi się bożkiem cierpiętnikiem , ciągle mu mało ...Wielgus ? powinien za przewiny utracić wszelkie katolickie prawa!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jeden z nas
 • jeden z nas
 • 10.07.2011 14:09

KANDYDAT NA MĘCZĘNNIKA
Kłamstwo, manipulowanie emocjami prostych ludzi, natarczywa i arogancka propaganda nie mająca pokrycia w faktach to sposób na głoszenie słowa bożego przez zakonnika z Torunia, któremu państwo polskie od zawsze pozwalało za dużo . Nadszedł najwyższy czas aby sprowadzić funkcjonariuszy KK w Polsce na drogę pierwotnego powołania i cnoty . Jak taki za przeproszeniem klecha może bez żadnego zahamowania poniewierać państwo polskie i jego naród, ośmieszać nas w oczach świata i za to kreować się jeszcze na bohatera. Nadszedł najwyższy czas aby państwo polskie zrobiło z takimi klechami porządek , skoro nie chce tego zrobić ich państwo czyli Watykan. Gdyby papież miał trochę więcej wyobraźni to wysłałby tego całego Rydzyka np do Peru albo do na Madagaskar , bo on wyraźnie u nas źle się czuje i nie może się w pełni zrealizować. Ojcze święty dopomóż Polakom.

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
 • er
 • 10.07.2011 11:52

Rydzyk mówi o poszanowaniu godności kapłaństwa.Rydzyk.Nich mówi dalej on i jemu podobni,a w kościołach zaczną hulać myszy przeganiane wiatrem.
Pielgrzymka toruńskiego radia,to zwyczajny spęd postkomunistycznych odpadów,którzy w młodości paradowali na pierwszego maja ze szturmówkami z podobizną Lenina przed trybuną honorową i wiwatowali PZPR-owskim kacapom.teraz paraduja przed Rydzykiem i jemu machają.
Myśli hołota,że jak zbierze się w kupie,to im wiary przybędzie.
"Kupom mości panowie,kupom,bo w gównie siła!"

Komentarz został ukrytyrozwiń
dżonny
 • dżonny
 • 10.07.2011 11:11

Ks. abp Stanisław Wielgus to TEN, o którym mówiono : "Arcybiskup Nuncjuszowi nie skłamie - chociaż nie wszystko Mu powie..."
Ten cytat wyjaśnia arogancję chłopaków w kieckach. Ojciec Dyrektor skubie nie tylko owce i pasterzy ale barany tyż.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.