Facebook Google+ Twitter

Ojczyznę wolną trzeba zdobywać siłą naszych serc

Choć opisany przez Piotra Zarembę w maju tego roku przemysł pogardy nadal pracuje pełną parą, to do nas należy prawo odrzucenia tych produktów, które przypominają rozłażące się po ekranach telewizorów i komputerów karaluchy.

Przemysł pogardy pracuje pełną parą. Ostatnio coraz więcej tzw. dziennikarzy bez cienia zażenowania robi sobie pośmiewisko z wybranych osób. Kogo mamy dzisiaj na tapecie? Może Dorna, może Kaczyńskiego, może Brudzińskiego, Wildsteina? Żyda, masona, murzyna, czy mohera? Nawet mnie to przestało specjalnie dziwić, przecież media działają zgodnie z własnym interesem i to jest w pełni wytłumaczalne. Miałyby działać wbrew swoim interesom, zgodnie - nie daj Boże - z jakąś misją publiczną, albo - o zgrozo! - zgodnie z interesem tzw. zwykłego obywatela? Niedoczekanie.

Dziwi mnie troszkę bardziej fakt, że dziennikarze obywatelscy tak łatwo dołączają do przemysłu pogardy. Akces jest łatwy - wystarczy napisać jeden tekst, w którym się choćby zasugeruje, że Jarosław Kaczyński jest chory psychicznie, wykorzystuje śmierć brata do robienia polityki lub że kazał lądować pilotom przez telefon satelitarny na pokładzie Tu-154 M, którego wraku nie zobaczymy pewnie nigdy w Polsce.

Może trudno w to uwierzyć, ale są tacy, którzy łudzą się, że katastrofa smoleńska nie była żadnym wielkim wydarzeniem, nawet w skali roku. Dali sobie wmówić, że był to, ot, zwykły wypadek, rezultat błędu pilotów i niesłychanego splotu nieszczęśliwych okoliczności. Wielu z tych, którzy uwierzyli już w wersję rosyjską - katastrofie winni byli piloci - i z zadowoleniem przyjęli słowa prezydenta Federacji Rosyjskiej, który "nie wyobrażał" sobie rozbieżności w raporcie MAK i opinii strony polskiej w uwagach do raportu, może się czuć teraz zdezorientowanych. Jak to tak? Tusk kategorycznie odrzucił raport MAK? A przecież niemal od początku było wiadomo, że raport komisji pani Anodiny będzie się nadawał tylko na śmietnik! Teraz Tusk powinien podjąć wysiłki na rzecz powołania komisji międzynarodowej mającej na celu wyjaśnienie przyczyn katastrofy.

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości co do wpływu katastrofy smoleńskiej na sytuację w naszym kraju, niech sobie przypomni wczorajszy news:

"Rosjanie zlecili polskim prokuratorom wojskowym przesłuchanie wszystkich osób, które od 10 kwietnia do dziś odwiedziły miejsce katastrofy smoleńskiej. Liczba przesłuchiwanych pielgrzymów może sięgać setek - dowiedział się dziennikarz RMF FM Konrad Piasecki".

Cóż więcej potrzeba pisać? Rosjanie zlecili. Komu? Polskim prokuratorom wojskowym. Co? Przesłuchanie wszystkich Polaków, którzy byli w Smoleńsku po 10 kwietnia. Rosjanie mogą wydawać dyspozycje polskim prokuratorom, a każdy Polak, który pragnie wyjaśnienia katastrofy jest podejrzany dla Rosjan. Czyż nie tak mamy to odczytywać?

Większość Polaków deklaruje, że jest wierząca i praktykująca. Wielu z nas pogodziło się z Bogiem przed Świętami Wielkanocnymi. Ci, którzy lecieli tamtym samolotem mieli na to czas jeszcze nawet na pokładzie, wszak byli z nimi księża. Pewnie niejednemu z nas pomogła w tamtych strasznych chwilach wiara. Czy można zatem czegoś więcej życzyć w te Święta? Może jeszcze, żeby odrodziła się w nas ta nadzieja, że Rzeczpospolita nie jest "na kursie i na ścieżce" ku katastrofie, ale że przyszły rok i następne lata przyniosą nam wszystkim otuchę i wiele, wiele dobrego. Ojczyznę wolną trzeba w każdych czasach zdobywać siłą naszych serc!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (51):

Sortuj komentarze:

levy- W przeciwieństwie do ciebie nie znajduję się pod każdym tekstem, zwłaszcza tam gdzie mam niewiele do powiedzenia. Po drugie to nie jest moja wypowiedź tylko cytat. ( wypowiedź eksperta!) Po trzecie nie martw się o mój talent, potrafię o niego zadbać sama, ale miło , że go dostrzegłeś i martwisz się ewentualną utratą. Pozdrawiam. :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor porusza wiele tematów godnych dyskusji. Nasunęły mi się m.in. dwie refleksje. Po co Rosjanom te przesłuchania ? Co mogą wnieść do śledztwa takie zeznania turysty - pielgrzyma np. : "wysiadłem z autokaru, złożyłem kwiaty przy kamieniu, zapaliłem dwa znicze, razem z innymi spacerując podniosłem trzy blaszki wielkości paznokcia, które nie wiem od czego odpadły..." Co mają na celu te przesłuchania? Przedłużyć śledztwo? Ukarać tych Polaków za grzebanie w rosyjskiej ziemi? A może są to reperkusje za postawienie zarzutu, że rosyjscy kontrolerzy nie zostali przysłani do Polski na przesłuchanie, o co prosili polscy prokuratorzy i się nie doczekali? Ciekawe, czy ci świadkowie będą musieli uszczegóławiać swoje zeznania? A może będą musieli udawać się do Moskwy? Jeśli tak, będzie to przypominało nękanie i prokuratury i tych osób. Po drugie padł w dyskusji zarzut, że jedni Polacy czekają a drudzy niepotrzebnie toczą dysputy. Ci co czekają są dobrzy i prawi a ci co dyskutują to jątrzą i dzielą i w ogóle samo zło. Otóż moim zdaniem, skoro jest demokracja, to jest wolność słowa. Jeżeli ktoś lubi milczeć niech milczy, a jeżeli chce mówić ma prawo mówić. Ci mówiący, tworzą wielotysięczną grupę nacisku na prokuraturę i rząd w sprawie dogłębnego zbadania przyczyn wypadku. Ta presja to argument dla rządu w dyskusji z Rosjanami. Ci, co czekają, doprawdy nie wiem na co czekają. Sądzą, że usłyszą prawdę? Od Rosjan? A może od Polaków, którzy za wszelką cenę chcą poprawnych stosunków z Rosją?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdzisławie, Jadwiga wybrała topowy temat. Nie była łaskawa zauważyć, że najpierw media zrobiły wielką awanturę, a teraz nagle jest: o jej, to wcale nie o to chodziło? Nie to powiedział Jarosław? Przecież było już tak, że media przez dwa dni tłukły coś, czego Kaczyński nie powiedział W OGÓLE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdzisław R. Mac
 • Zdzisław R. Mac
 • 22.12.2010 11:21

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robol
 • Robol
 • 22.12.2010 11:14

http://www.wykop.pl/link/562617/ojczyzne-wolna-adam-degler/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdzisław R. Mac
 • Zdzisław R. Mac
 • 22.12.2010 10:59

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 22.12.2010 10:20

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdzisław R. Mac
 • Zdzisław R. Mac
 • 22.12.2010 09:18

@ Makiela, levy oraz POzostali POmawiacze i POmentatorzy. Wasza wielkość, doskonałość i wyjątkowość są niedocenione na "Wiadomości 24". Na pierwsza stronę wybiła się właściwie jedynie J. Kowalczyk. Wypłyńcie na szerokie wody publicystyki. Naród oczekuje waszej wiedzy, doświadczenia, poczucia humoru. Zastanówmy się wspólnie, jak wypromować poza portalem "Wiadomości 24" waszą twórczość?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 22.12.2010 08:21

Po raz kolejny, ekspert od wszystkiego, wypowiedział się na temat....Pani Magda Wieczorek to diament, marnujący się w Goleniowie talent!
Jarosławie Kaczyński inwestuj w swój terenowy elektorat!!! Pana Deglera przygarnij w centrali także! To apel prawdziwego Polaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo, nieładnie oj nieładnie tak się wpisywać w mentalność Kalego... "Mózgownica" "Plucie jadem" to tak ta Wasza opcja traktuje tych którzy mają czelność myśleć inaczej niż Wy?
Pan Mosiczuk i Kolebuk "wypunktowali" tekst p. Deglera wiec się nie będę powtarzał...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.