Facebook Google+ Twitter

Ojczyzny naszych serc już wydane

Dziś, 27 listopada 2009 roku otrzymałem od Zygmunta Dmochowskiego wydaną przez Oficynę Konfraterni Poetów - Wydawnictwo i Drukarnię Towarzystwa Słowaków w Polsce antologię poetów poświęconą spotkaniu "Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich".

Zdjęcia wydanej publikacji / Fot. Karol SzmagalskiWe wtorek, 27 października, w sali reprezentacyjnej krakowskiego Ratusza Podgórskiego, w ramach programu Międzynarodowego Najazdu Poetów na Zamek Piastowski w Brzegu, odbyło się misterium poetycko-muzyczne "Ojczyzny naszych serc". Dziś 27, listopada 2009 roku jest już z niego wydanie książkowe.

Od pierwszego spotkania, które miało miejsce 8 grudnia 1990 roku, odbywały się kolejne. W tym roku po raz dwudziesty spotykali się poeci podczas Najazdu Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu. W 1990 roku podczas pierwszego wieczoru opolskich i dolnośląskich poetów, nikt nie spodziewał się, że daje on początek międzynarodowemu festiwalowi twórców i animatorów kultury niemal ze wszystkich stron świata. Poetyckie słowa burzyły mury i ponad granicami otwierał przestrzenie dialogu, wzajemnego poznania i przyjaźni różnych narodowości, kultur i religii. Uniwersalne wartości kultury polskiej pozwoliły nam zbudować mosty ponad granicami państw i ponad granicami języków, poszerzając o nowych przyjaciół Kręgi Konfraterni Poetów.

Jest to niezwykle interesujące wydanie zawierające wiersze i zdjęcia wielonarodowej uczestniczącej w nim braci poetów. Warto sięgnąć do tej pozycji i poczytać .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.