Facebook Google+ Twitter

Okazja czyni wycieczkę

Zwierzęta z saksońskiego zoo zrobiły sobie wycieczkę. Powędrowały na plac zabaw i tam przeszukiwały kosze na odpadki w poszukiwaniu czegoś jadalnego.

Wtorek, 2 marca (agencja prasowa ddp)

Szkody, jakie wywołała nawałnica Xynthia w zoo w Saksonii-Anhalt umożliwiły siedmiu małpom i pięciorgu jeżozwierzom wycieczkę po rozległych terenach ogrodu zoologicznego... Rzecznik administracji zoo w Halberstadt powiedział, że zwierzęta mogły wydostać się ze swoich wybiegów, po tym jak 150-letnie drzewo zostało powalone przez wichurę i zniszczyło ogrodzenie.

Jeżozwierze po opuszczeniu swoich klatek pochowały się niezwłocznie w zakamarkach ogrodu, natomiast małpy powędrowały na plac zabaw i tam przeszukiwały kosze na odpadki w poszukiwaniu czegoś jadalnego. Administracja zoo przypuszcza, że zwierzęta same wrócą na swoje miejsca. Dotychczas nie udało się ich jednak ani zapędzić do ich siedlisk, ani też w żaden sposób schwytać.

W przypadku małp, które teraz biegają po parku, można mieć nadzieję, że są wystarczająco przyzwyczajone do swojego miejsca i mogą w ciągu kilku dni wrócić do swoich zagród. Kierownik zoo Michael Bussenius mówi: „Małpy są wierne swemu otoczeniu i z reguły nie opuszczają swoich rodzin”.

Gorzej jest jednakże z jeżozwierzami, które pochowały się w poszyciu na rozległych terenach ogrodu zoologicznego. „Zwierzęta te są aktywne w nocy, a w ciągu dnia chowają się w norach. Znalezienie ich jest prawie niemożliwe” - wyznał Bussenius. Aby je odzyskać, wybiegi pozostaną otwarte nocą. „Wyłożyliśmy wiele smakołyków i wierzymy, że zwierzęta same powrócą” - powiedział Bussenius.

Afrykańskie jeżozwierze miały sposobność wyjścia na zewnątrz akurat w nocy, gdy szalała nawałnica Xynthia. Magoty natomiast nie podjęły od razu nadarzającej się sposobności opuszczenia zagrody. Dopiero rano wystraszył je hałas strażaków, którzy rano usuwali zniszczenia po nawałnicy. Zwierzęta wybiegły na rozległy teren ogrodu zoologicznego. Do wtorku wieczór udało się umieścić w klatkach pięć małp i dwa jeżozwierze.

źródło:
de.news.yahoo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.