Facebook Google+ Twitter

Okęcie "pracuje w trybie zimowym". Niektóre loty odwołane

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-11-30 09:42

Wczoraj było nieciekawie - wiele lotów odwołano, jeszcze więcej było opóźnionych, prędkość wiatru przekraczała 25 km/h. Wydłużono też czas pracy lotniska. Czy dziś będzie inaczej? Lotnisko na warszawskim Okęciu walczy z zimową aurą.

Terminal 1 warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina licencja: wolna dokumentacja / Fot. FormaNa swoim profilu na Facebooku lotnisko zamieściło informację, że wszystko przebiega bez większych zakłóceń, chociaż "od czasu do czasu samoloty muszą poczekać chwilę na przejazd kolumny odśnieżającej", co powoduje opóźnienia. Ale lotnisko funkcjonuje.

Możemy mieć jednak problem z dojazdem. Zobacz, jak zima sparaliżowała ruch drogowy!

Na stronie internetowej Lotniska Chopina czytamy, że również dziś część lotów może być odwołanych i opóźnionych. Jak jednak zapewnia rzecznik lotniska Przemysław Przybylski - Jak na tę porę roku jest normalnie, lotnisko funkcjonuje w trybie zimowym. - Co jakiś czas na pasy trzeba wysyłać pługi, co powoduje 15-20 minutowe opóźnienia - dodaje. Nie znaczy to jednak, że wszystkie samoloty wzbiją się dziś w powietrze, część lotów już jest odwołana. Wiele rejsów do i z Warszawy jest opóźnionych - m.in. lot do Nowego Jorku, którego start planowany jest na 13:35 czy lot do Paryża, który wystartuje o godzinie 13. Odwołano przyloty z Londynu (15:45) i Frankfurtu (16:00).

Wiatr rano był słabszy niż wczoraj, osiągał 18km/h. Śnieg nadal pada. Wczoraj spadło 15 cm. Mimo lepszych warunków atmosferycznych, warto zajrzeć na stronę lotniska czy linii lotniczych by upewnić się, czy nasz lot nie został odwołany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.