Facebook Google+ Twitter

Okęcie. Strajk personelu pokładowego. Część lotów przesunięta

Współautorzy: Lidia Raś

Od godziny 10 do 12 Związek Zawodowy Personelu Pokładowego prowadzi akcję protestacyjną w Porcie Lotniczym Warszawa-Okęcie im. Fryderyka Chopina. W związku z tym kilka rejsów jest opóźnionych, między innymi do Sofii.

Terminal A na lotnisku Chopina w Warszawie. / Fot. Foma (Foma), licencja GNU Wolnej Dokumentacji- Nie mamy informacji ile osób bierze udział w strajku - mówi Wiadomościom24.pl Jacek Balcer, rzecznik PLL LOT. - Planowo odleciał np. samolot do Frankfurtu, ale nie doszedł do skutku rejs do Sofii. Pasażerom, którzy muszą czekać na lot, zapewniamy posiłki, napoje,zadbaliśmy też o dostosowanie połączeń tranzytowych. Zresztą opóźnienia nie będą większe niż 2 godziny - dodaje Balcer.

Jak podaje TVN24, w tzw. sali przedstartowej LOT protestuje kilkadziesiąt stewardess i stewardów, którzy domagają się m.in. dłuższego czasu na odpoczynek po lotach długodystansowych.

Jak twierdzi Jacek Balcer, tego typu opóźniania nie są dla linii nie są problemem. Podobne może spowodować mgła czy problemy techniczne.

Rzecznik uspokoił, że lotnisko jest przygotowane i na bieżąco podejmuje działania zmierzające do zminimalizowania utrudnień dla pasażerów i zaapelował raz jeszcze, aby pasażerowie zgłaszali się na lotnisko zgodnie z planowanym czasem odlotu.

Opóźnienia, jeśli się pojawią, mogą wynosić od kilkunastu minut do około dwóch godzin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I bardzo dobrze! Zarabiają tak jak policjanci i też ryzykują życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.