Facebook Google+ Twitter

"Okiem artysty" - projekt studentów łódzkiej AHE

W najbliższą sobotę o godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy, przygotowanej przez grupę studentów kulturoznawstwa Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Wystawa jest elementem projektu "Ty+Ja Otwarty Egzamin".

"Okiem artysty" / Fot. Anna KorzonCelem projektu "Okiem artysty" było uzyskanie odpowiedzi na pytanie "kim jest artysta?". Organizatorki - studentki II roku kulturoznawstwa - postanowiły uzyskać jak najszersze spektrum definicji, poszukując odpowiedzi wśród artystów: muzyków, aktorów, filmowców a nawet... kowala. W swoje poszukiwania zaangażowały swoich przyjaciół, znajomych, wykładowców i łódzkie przedszkolaki.

Projekt ukazuje szeroko rozumiane pojęcie "artysta", zobrazowane zarówno na przestrzeni epok, jak i w sferze prywatnej, publicznej, akademickiej i środowisku twórców - mówi Magda Kostrzewska, jedna z organizatorek - Forma przedstawienia, archiwum, ukazuje długą drogę, jaką przebyłyśmy by uzyskać konkretną odpowiedź...

"Okiem artysty" / Fot. Anna KorzonWystawa utrzymana jest w konwencji czarno-białej. W założeniu organizatorek przedstawiona jest jako swoiste archiwum, zawierające korespondencję między nimi samymi i z artystami, notatki, brudnopisy, wydruki ze stron internetowych, fiszki z cytatami, oraz zapis spontanicznego wywiadu z łódzkimi przedszkolakami.

"Okiem artysty" jest integralnym elementem corocznej akcji "Ty+Ja Otwarty Egzamin", która prezentuje dorobek studentów Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Wernisaż wystawy odbędzie się 26 czerwca br. o godz. 18 w galerii Domek Ogrodnika (ul. Rewolucji 1905 r. 52).

"Okiem artysty" / Fot. Anna Korzon

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.