Facebook Google+ Twitter

Okiem młodzieży z Ostrowca Świętokrzyskiego

"Kalejdoskop. Tak to widzimy" - pod takim hasłem odbyło się w piątek, 10 kwietnia 2015 roku spotkanie młodzieży z Ostrowca Świętokrzyskiego i powiatu ostrowieckiego na temat alternatywnych propozycji dla młodych ludzi.

Spotkanie przyciągnęło wiele osób. / Fot. Krzysztof KrzakOrganizatorem spotkania, które odbyło się w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim było Stowarzyszenie Przestrzeń Inicjatyw Społeczno - Kulturalnych PISK działające w ramach Sieci Synergia, czyli świętokrzyskiej sieci aktywności młodzieżowej. Tworzą ją 23 organizacje pracujące z młodzieżą na terenie Świętokrzyskiego. Wiceprzewodnicząca prezydium tej sieci, Barbara Zamożniewicz, była gościem spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim, którego gospodarzami byli Paulina Wąsik i Kamil Stelmasik, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, zaangażowani w wiele inicjatyw społecznych na terenie miasta. - Dzisiejsze spotkanie nie da nam odpowiedzi na wiele trapiących nas pytań i wątpliwości, ale myślę, że jest wspaniałym punktem wyjścia do dyskusji na temat tego, jaka jest nasza młodzież, jaki potencjał w niej drzemie i co my wspólnie możemy zrobić - mówił Kamil Stelmasik rozpoczynając "Kalejdoskop". Z kolei Paulina Wąsik dodała, że celem tego spotkania jest pokazanie potencjału młodzieży z powiatu ostrowieckiego oraz wypracowanie wspólnie z nią, władzami, instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi pakietu możliwości, odpowiadającego na potrzeby młodych ludzi w Ostrowcu Świętokrzyskim i całym powiecie.Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński z miłośniczkami fantastyki. / Fot. Krzysztof Krzak

Najważniejszym punktem spotkania "Kalejdoskop. Tak to widzimy" była prezentacja grup nieformalnych, działających na terenie miasta Ostrowca i powiatu ostrowieckiego. Ich przedstawiciele mówili o swojej działalności, zainteresowaniach, planach na przyszłość i marzeniach. Niemal wszystkie z nich zawierały pomysły na alternatywne wobec bezmyślnego siedzenia przy komputerze formy spędzania wolnego czasu. Okazało się, że spora część miejscowej młodzieży zaangażowana w działalność różnorodnych organizacji i stowarzyszeń ma świetne pomysły, mogące przyciągnąć jej rówieśników. Zaprezentował się zespół propagujący geocaching, czyli poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS; grupy Grupa rekonstrukcyjna 42 Royal Marines Commando GHR. / Fot. Krzysztof Krzakrekonstrukcyjne: 42 Royal Marines Commando GHR i Zgrupowania "Ponury"; Zespół Pomocy Koleżeńskiej, który m.in. pracuje na zasadzie wolontariatu z dziećmi autystycznymi; realizatorzy projektu Kontur - wypełnij miasto treścią; wystąpili miłośnicy fantastyki, którzy już 18 kwietnia br. zapraszają na Ostrowiecki Dzień z Fantastyką; padła propozycja stworzenia mediów dla młodzieży; Marek Oficjalski mówił o swojej fascynacji boulderingiem i e - sportem; zapowiedziano obchody 100 - lecia Związku Harcerstwa Polskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, natomiast iluzjonista Kamil zaprezentował swojePomysły Marka Oficjalskiego przypadły do gustu prezydentowi miasta, Jarosławowi Górczyńskiemu. / Fot. Krzysztof Krzak umiejętności iluzjonistyczne wciągając do zabawy Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosława Górczyńskiego. - Parę waszych pomysłów kupuję - powiedział prezydent miasta. - Turniej gier komputerowych w mieście jest do zrealizowania, radni contra młodzież mogą zagrać na przykład w "Wiedźmina". Grupy rekonstrukcyjne powinny częściej prezentować się choćby na terenie amfiteatru miejskiego. Natomiast kolegę iluzjonistę zapraszam na sesję Rady Miasta poświęconą budżetowi. Mógłbyś wyczarować 74 miliony złotych na wybudowanie Ostrowieckiego Browaru Kultury - żartował Jarosław Górczyński i na poważnie dodawał: - Inicjatywa jest w waszych rękach, trzeba ją wykorzystać. To wy macie być liderami w swoich grupach. Gratuluję pomysłów. Tak trzymać!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.