Facebook Google+ Twitter

Okiem użytkownika: Windows 7 to żadna rewolucja

Współautorzy: Michał Kowalski

Mimo przewagi zalet nad wadami trudno nazwać nowy produkt Microsoftu mianem "rewolucyjnego" - ocenia w rozmowie z Wiadomościami24.pl, testujący Windows 7 od 10 miesięcy, grafik Dawid Sobolewski.

Różne kopie Windows 7 / Fot. PAPDawid Sobolewski, który od stycznia 2009 testował nowe „okienka” jest zadowolony z pracy programu. - Windows 7 rzadko się zawiesza. Przez 10 miesięcy użytkowania system nie zablokował się ani razu. Komunikaty o błędach także należały do rzadkości - ocenia Sobolewski.

Graficznie „Siódemka” wygląda jak Vista. - Interfejs systemu z 2007 r. był komplementowany, stąd też zachowano go w niemal niezmienionej formie. Nowością stał się wzorowany na Macintoshu system ustawiania ikon programów na dolnym pasku - dodaje Dawid.

Nowa wersja „okienek” ładuje się o wiele szybciej niż poprzednia. Są jednak wyjątki od tej reguły. - Dotyczy to komputerów posiadających mniej niż 4 GB RAM. Te nie zachowują odpowiedniej prędkości i tym samym "Siódemka" wpisuje się w microsoftową tradycję "nowy system - nowy komputer" - mówi Sobolewski.

Windows 7 dostępny będzie w sześciu wersjach. Zdaniem naszego rozmówcy to błąd. - Z puntu widzenia użytkownika lepszy byłby zakup jednej bazowej wersji z możliwością indywidualnego doboru poszczególnych programów - mówi Dawid.

Mimo przewagi zalet nad wadami trudno nazwać nowy produkt Microsoftu mianem „rewolucyjnego”. - Na jego tle Vista prezentuje się jak nieukończone demo, ale przebicie tego systemu nie mogło być wielkim wyzwaniem. Microsoft z powodzeniem kontynuuje strategię stopniowego usprawniania swoich produktów.

Dotychczas najpopularniejszym spośród produktów amerykańskiego giganta był wypuszczony w 2001 r. system Windows XP. 70 proc. klientów korzysta z niego do dziś. Vista, która miała swoją premierę w 2007 r. okazała się we wielką klapą z uwagi na ogromną ilość błędów, które zawierała. Windows 7 ma pomóc odbudować zaufanie klientów. Czy spełni oczekiwania użytkowników? O tym zadecydują nadchodzące miesiące.

***

Z Dawidem Sobolewskim rozmawiał praktykant Wiadomości24.pl Michał Kowalski. Jego tekst ukazał się także w piątkowym wydaniu warszawskiej Polski The Times.


Zobacz japońską budkę z Windowsami

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zgadzam się z Mateuszem, 98 był najlepszy. Kupowałam laptopa na przełomie XP i Visty, stawałam na rzęsach, żeby nie mieć Visty i teraz jestem całkiem zadowolona :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

najlepszy był i tak Windows 98, nie zawieszał się i miał mało błędów. XP też nie był najgorszy, ale Vista to już kompletna porażka więc Microsoft miał się za co zrehabilitować produkując nową "7", mam nadzieję, że się uda chociaż ilość RAM-u dla umiarkowanych wymagań powoli staje się zabójcza...

Komentarz został ukrytyrozwiń

tez uzywam 7 od paru miesiecy i nie mam z nia zadnych problemów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.