Facebook Google+ Twitter

OKIP na konferencji „Trendy i wyzwania w rozwoju inkubatorów"

20 września 2013 roku w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego odbędzie się międzynarodowa konferencja „Trendy i wyzwania w rozwoju inkubatorów”.

 / Fot. Archiwum Menu GroupW konferencji udział wezmą przedstawiciele Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw na czele z prezesem zarządu Bogdanem Węgrzynkiem. Spotkanie stanie się doskonałą okazją do konfrontacji doświadczeń i wymiany wiedzy związanej z tworzeniem skutecznych, a jednocześnie nowoczesnych inkubatorów technologicznych. Konferencja skierowana jest przede wszystkim do profesjonalistów na co dzień zajmujących się wdrażaniem nowych technologii w celu ich transferu i budowania sieci kooperacyjnych. Przykładem takich instytucji są zarówno przedsiębiorstwa zrzeszone w klastrach, parki naukowo – technologiczne jak i akceleratory biznesu.

W związku z faktem, że tworzenie nowoczesnych biznesów opartych na kooperacji z środowiskami naukowo – badawczymi związane jest z ogromnym doświadczeniem w tym zakresie, to podczas kongresu swą praktyczną wiedzą podzielą się przedstawiciele inkubatorów z Irlandii, Estonii i Portugalii.

 / Fot. Archiwum Menu Group- „Ciekawie zapowiada się także wystąpienie przedstawiciela European Business & Innovation Centre Network (EBN). W sposób syntetyczny pokaże ono trendy w populacji ponad 500 inkubatorów oraz centrum wsparcia biznesu zrzeszonych w sieci” – zaznaczył Wojciech Przybylski, dyrektor działu rozwoju w Krakowskim Parku Technologicznym.

Wydarzenie finansowane jest ze środków pozyskanych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a patronat nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo cenna inicjatywa.
Czy mamy już konkretne efekty działania inkubatorów? Czy tylko stowarzyszenia, które je propagują, nie własnym przecież sumptem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.