Facebook Google+ Twitter

OKIP na konferencji „Trendy i wyzwania w rozwoju inkubatorów"

20 września 2013 roku w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego odbędzie się międzynarodowa konferencja „Trendy i wyzwania w rozwoju inkubatorów”.

 / Fot. Archiwum Menu GroupW konferencji udział wezmą przedstawiciele Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw na czele z prezesem zarządu Bogdanem Węgrzynkiem. Spotkanie stanie się doskonałą okazją do konfrontacji doświadczeń i wymiany wiedzy związanej z tworzeniem skutecznych, a jednocześnie nowoczesnych inkubatorów technologicznych. Konferencja skierowana jest przede wszystkim do profesjonalistów na co dzień zajmujących się wdrażaniem nowych technologii w celu ich transferu i budowania sieci kooperacyjnych. Przykładem takich instytucji są zarówno przedsiębiorstwa zrzeszone w klastrach, parki naukowo – technologiczne jak i akceleratory biznesu.

W związku z faktem, że tworzenie nowoczesnych biznesów opartych na kooperacji z środowiskami naukowo – badawczymi związane jest z ogromnym doświadczeniem w tym zakresie, to podczas kongresu swą praktyczną wiedzą podzielą się przedstawiciele inkubatorów z Irlandii, Estonii i Portugalii.

 / Fot. Archiwum Menu Group- „Ciekawie zapowiada się także wystąpienie przedstawiciela European Business & Innovation Centre Network (EBN). W sposób syntetyczny pokaże ono trendy w populacji ponad 500 inkubatorów oraz centrum wsparcia biznesu zrzeszonych w sieci” – zaznaczył Wojciech Przybylski, dyrektor działu rozwoju w Krakowskim Parku Technologicznym.

Wydarzenie finansowane jest ze środków pozyskanych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a patronat nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo cenna inicjatywa.
Czy mamy już konkretne efekty działania inkubatorów? Czy tylko stowarzyszenia, które je propagują, nie własnym przecież sumptem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.