Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22587 miejsce

OKIP na Kongresie Energii Odnawialnej we Wrocławiu

Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw 29 sierpnia 2013 roku był członkiem a zarazem patronem Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej – Energia Jutra we Wrocławiu.

Kongres Energii Odnawialnej we Wrocławiu / Fot. OKIPDla OKIP było to szczególnie ciekawe wydarzenie, przez wzgląd na podjęcie współpracy z firmami zajmującymi się fotowoltaiką. Do Rady Programowej Kongresu zostali zaproszeni m.in. Waldemar Pawlak, Poseł na Sejm RP, Prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy, Mieczysław Kasprzak Poseł na Sejm RP, od 2011 do 2013r. sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Krzysztof Krystowski, Prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie, Jacek Pierzyński Doradca BOŚ Bank, a także Bogdan Węgrzynek, Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

jeden z paneli dyskusyjnych na Kongresie Energii Odnawialnej we Wrocławiu / Fot. OKIPGłówne cele jakie przyświecały Kongresowi to przedstawienie najnowszych informacji gospodarczych, ale także aspektów prawnych i wartościowych porad dotyczących inwestowania w odnawialne źródła energii w kraju, a także zintegrowanie grup osób skoncentrowanych wokół OZE.

Kongres to wydarzenie cykliczne, składające się z dziesięciu spotkań, organizowanych w największych miastach w Polsce. Ponadto na każdym spotkaniu uczestnicy mogą się podzielić swoimi uwagami i spostrzeżeniami w debatach dotyczących wyznaczonych tematów- fotowoltaiki, energii wiatrowej, wodnej, biomasy, biogazu, a także problemów gospodarczych z jakimi boryka się region w którym w danym momencie odbywa się konferencja.

Spotkanie we Wrocławiu obejmowało prelekcje z poszczególnych dziedzin OZE: „Stan aktualny i perspektywy rozwoju branży oze w Polsce: jak zielona energia może podnieść konkurencyjność Polski na arenie międzynarodowej" oraz "Stan prac nad Ustawą o OZE oraz systemy wsparcia dla inwestycji". Następnie w poszczególnych salach odbyły się panele dyskusyjne dotyczące wyszczególnionych dziedzin takich jak: „Energia ze słońca dla Polski-inwestycje w fotowoltaikę”, „Gminy aktywne na rynku oze” czy „Klastry szansą na rozwój przedsiębiorstw i regionów z branży oze”, w którym ekspertem był Prezes OKIP Bogdan Węgrzynek. Ponadto w tej dyskusji uczestniczyli: Jarosław Bulanda Dyrektor Zarządzający ze Śląskiego Klastra Lotniczego, Bartłomiej Bodio Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Klastrowej, Anna Pietrzak z BCG Business Consulting Group, Krzysztof Pawłowski, Prezydent Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu, Jacek Kopyra z Klastra Centralnego Okręgu Przemysłowego, Ewa Mikos-Romanowicz z SIEMENS, Wojciech Materna Prezes Informatyki Podkarpackiej, Jean-Luc Mahboubi z Optimum Consulting.W rozmowę włączał się również Jerzy Hanus - Prezes firmy Vegacom, Dariusz Dziadzio - v-ce przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Klastrowej.

Po każdym ze spotkań sporządzany jest raport środowiskowy zawierający obecny stan i kierunki działania w danej dziedzinie.

Tego typu wydarzenia przyczyniają się do poszerzania wiedzy członków OKIP, wskazywania aktualnych trendów w stricte określonej branży i naprowadzają na nowe innowacyjne i kreatywne kierunki rozwoju, jakie może w najbliższej przyszłości obrać Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.