Facebook Google+ Twitter

OKIP podpisał porozumienie o współpracy z Klasterem COP

10 września 2013 roku w Warszawie OKIP nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem na Rzecz Klastra Przemysłowego dawnych terenów Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Przedstawiciele OKIP i COP podczas podpisania porozumienia. / Fot. Archiwum Menu GroupZawarcie porozumienia ma na celu wzmocnienie współpracy pomiędzy Ogólnopolskim Klastrem Innowacyjnych Przedsiębiorstw i Stowarzyszeniem na Rzecz Klastra Przemysłowego dawnych terenów Centralnego Okręgu Przemysłowego, a jego głównymi elementami są: wymiana informacji z otoczeniem gospodarczym, naukowo – badawczym i administracyjnym; wspólna analiza i ocena innowacyjności wdrażanych pomysłów; propagowanie, wspieranie i rozwój innowacji i badań we współpracy z podmiotami B+R w Polsce i za granicą.

Ponadto, wspólne organizowanie konferencji, szkoleń, seminariów, wystaw, a także spotkań w celu nawiązania współpracy pomiędzy członkami i partnerami OKIP, a przedsiębiorcami i instytucjami naukowo – badawczymi działającymi w ramach COP i wzajemne wsparcie w zakresie analiz technicznych, rynkowych i marketingowych to kolejne zadania stojące przed stronami porozumienia.

Co więcej, obie strony zadeklarowały pomoc w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania jak również realizowanie wspólnych projektów i przedsięwzięć gospodarczych współfinansowanych ze źródeł krajowych i bezpośrednio z Komisji Europejskiej.

Partnerzy, poprzez podpisanie porozumienia o współpracy wyrazili przekonanie, że w trosce o poprawę życia społeczności lokalnych dla zrównoważonego rozwoju branży będą starać się o wsparcie wielu podmiotów: zarówno w strukturach samorządu, związków i organizacji pozarządowych jak i wśród podmiotów gospodarczych, których aktywność będzie stanowiła podstawę w osiągnięciu założonych celów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.