Facebook Google+ Twitter

OKIP promuje idee pisania prac dyplomowych na zamówienie firm

Zmiana zasad dotyczących pisania prac dyplomowych w Polsce staje się jednym z kluczowych celów Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

 / Fot. Archiwum Menu GroupDotychczasowe zasady pisania prac dyplomowych i ich późniejszy los, który w większości przypadków oznacza zaleganie wielu kreatywnych myśli na półkach gmachów uniwersyteckich i uczelnianych bibliotek uczą zmiany stosunku do dokumentów potwierdzających wagę osiągnięć absolwentów uczelni wyższych w Polsce. Obecna sytuacja wymaga radykalnych zmian co do sensu tworzenia opracowań naukowych i dobierania tematyki prac.

Zasady pisania prac dyplomowych na konkretny temat, na zamówienie wybranej firmy z pożytkiem dla niej samej i autora powszechnie stosowane są na całym świecie. Chcąc zmienić obecny stan bezużyteczności nieustannie powstających prac licencjackich, inżynierskich czy magisterskich Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw wraz z Biurem Innowacji Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach postanowił przyczynić się do stymulowania interakcji na linii uczelnie – przedsiębiorstwa.

 / Fot. Archiwum Menu GroupOKIP idąc za przykładem Kielc chce rozpocząć w całej Polsce kampanię upowszechniania idei tworzenia prac, opracowywania pomysłów, przelewania innowacyjnych pomysłów na papier zgodnie z zapotrzebowaniem firm i przedsiębiorstw, które w czasach kryzysu tak bardzo potrzebują czerpania z nowych idei, koncepcji, propozycji i naukowych rozwiązań. Tylko takie współdziałanie środowisk naukowych i biznesowych może spowodować, że rodzime firmy staną się konkurencyjne wobec europejskich czy światowych przedsiębiorstw. A tym samym będą mogły łatwiej uzyskać wzrost produkcji i sprzedaży oraz przyczynić się do rozwoju gospodarczego całego kraju.

„Zwykle powstają u nas prace licencjackie i magisterskie w mniejszy lub większy sposób narzucane przez promotorów. Opasłe dzieła lądują na półkach, a po kilku latach absolwent nie jest w stanie przypomnieć sobie o czym pisał” – mówi Krzysztof Wójcik z biura Innowacji Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. To właśnie tam narodziła się idea pisania prac na zamówienie.

 / Fot. Archiwum Menu GroupOgólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw stara się uczyć od tych krajów, w których owe metody przyniosły określone rezultaty, a dzięki temu rodzima gospodarka stała się bardziej innowacyjna i otwarta na nowe koncepcje. Czyż nie w takich rozwiązaniach leży sukces poszczególnych osób, instytucji i całych społeczeństw?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.